שקד עוקצת את גנץ: אבו מאזן לא פרטנר, בנט לא ייפגש איתו

שקד: אבו מאזן לא פרטנר, בנט לא ייפגש איתו
שרת הפנים התייחסה לפגישת שר הביטחון עם ראש הרשות הפלסטינית בסוף אוגוסט. "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים. הוא תובע את חיילי צה"ל ומפקדיו בהאג ולכן הוא לא פרטנר", אמרה • סער על עזה: "יכול להיות מאוד שנחליט בעיתוי שנמצא אותו כנכון לחרוג מהפרמטרים שאפיינו את העימותים עד עכשיו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד
צילום: צילום: רונן טופלברג

ברקע פגישת שר הביטחון בני גנץ עם יו"ר הרשות הפלסטינית, שרת הפנים איילת שקד הדגישה היום (שלישי) בכנס הבין-לאומי ללוחמה בטרור של אוניברסיטת רייכמן כי אבו מאזן איננו פרטנר לתהליך מדיני. "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים. הוא תובע את חיילי צה"ל ומפקדיו בהאג ולכן הוא לא פרטנר. ראש הממשלה לא ייפגש איתו ולא מתכוון להיפגש איתו".

שר המשפטים גדעון סער אמר בכנס כי המשימה הדחופה ביותר היא ההתמודדות עם ארגוני הפשיעה בחברה הערבית. "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו", אמר. הוא התייחס לנאום לפיד ואמר: "איני מניח שזה ריאלי שארגוני הטרור יסכימו מרצון למגבלות על בניין הכוח. יכול להיות מאוד שנחליט בעיתוי שנמצא אותו כנכון לחרוג מהפרמטרים שאפיינו את העימותים עד עכשיו".

גנץ נפגש עם אבו מאזן בסוף אוגוסט. מקורות פלסטיניים מסרו לכאן חדשות כי ראש הרשות הפלסטינית ביקש משר הביטחון לפעול להשבת עשרות גופות של מחבלים המוחזקות בישראל. עוד מסרו המקורות כי אבו מאזן ביקש מגנץ להפסיק את כניסות צה"ל לערים הפלסטיניות שבשטחי A ביהודה ושומרון ולפעול נגד אלימות מתנחלים בגדה. ראש הרשות אמר בפגישה כי הוא מחויב למאבק בטרור ומתנגד לאלימות. 

בפגישה החריגה החליט גנץ להניע מספר צעדים בוני אמון בין הצדדים. בין השאר ישראל הסכימה להלוות לרשות חצי מיליארד שקלים, שיוחזרו מכספי הסילוקין מיוני 2022 באישור שר האוצר אביגדור ליברמן. בנוסף ישראל תגדיל את היתרי התעסוקה ב-15 אלף עובדים, תוסיף אלף עובדים בענף התיירות וינתנו אישורי בנייה בשטחי c.

הפופולריים