פגישת הרצוג-עבדאללה: האם ישראל מתניעה תהליך מדיני?

פגישת הרצוג-עבדאללה: האם מתניעים תהליך מדיני?

הערכה: זו לא תהיה הפגישה האחרונה בין השניים, שרוצים לסמל פתיחת דרך חדשה ביחסים בין המדינות • אחרי הפסגה המשולשת של א-סיסי, עבדאללה ואבו מאזן, הצדדים מרגישים שיש מומנטום ויותר בשלות בצד האמריקני לחידוש התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בוז'י הרצוג ועבדאללה מלך ירדן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 | אי-פי

פגישת הרצוג-עבדאללה: נשיא המדינה יצחק הרצוג חשף בריאיון לכאן חדשות שישודר מחר (ראשון) במלואו כי נפגש בשבוע שעבר עם מלך ירדן, עבדאללה השני, בארמונו של המלך בעמאן. "הייתה לנו שיחה נהדרת, הוא מנהיג חשוב מבחינתנו. אם וכאשר יתאפשר אני אפגש עם הרבה מנהיגים באזור, הכול בתיאום עם הממשלה", אמר הרצוג בריאיון.

הפגישה הזאת שהתקיימה ביום ראשון בשבוע שעבר הייתה הראשונה בין השניים, אך אפשר להעריך שזו לא תהיה האחרונה. השניים רוצים לסמל בפגישתם פתיחת דרך חדשה ביחסים בין המדינות. אנחנו זוכרים גם את הפגישה החשאית של ראש הממשלה נפתלי בנט עם המלך עבדאללה, זה חלק מהמסר, גם בשבוע ששר הביטחון בני גנץ נפגש עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. 

לפני פרסום הפגישה, נעשה תיאום בין לשכת הנשיא ללשכת המלך, שקיבלה עדכון על כך שהפגישה הולכת להתפרסם בשמו של הרצוג. עוד אמר הנשיא - אני מתכוון להיפגש ולדבר עם מנהיגים נוספים באזור. 

אחרי הפסגה המשולשת של נשיא מצרים א-סיסי, המלך עבדאללה ואבו מאזן, הצדדים מרגישים שיש מומנטום ויותר בשלות בצד האמריקני לחידוש התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים. ירדן והפלסטינים מקווים שנשיא מצרים יצליח לשכנע בכך את ראש הממשלה נפתלי בנט.

הפופולריים