ח"כ סילמן: חוק ההסדרים צומצם כי היה רחב מדי

ח"כ סילמן: חוק ההסדרים צומצם כי היה רחב מדי

יו"ר הקואלציה סיפרה על ההישג של אישור התקציב והשינויים של הרגע האחרון בחוק ההסדרים • ח"כ מראענה על ניחום משפחתו של הלוחם: "בסוף יש אדם שמת והורים שנשארו בוכים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עידית סילמן עם רה"מ בנט במליאת הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, לאש 90

יו"ר הקואליציה עידית סילמן התייחסה הערב (שבת) להישג של הקואליציה ביום חמישי האחרון, עם אישור התקציב לשנים 2022-2021 וחוק ההסדרים בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. "זה נכון שהוצאו חלק מהדברים לאור העובדה שהחוק היה רחב מדי, אבל הוא צריך להתאים לזמן של החקיקה", אמרה סילמן בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11.

בחמישי אושרו התקציב וחוק ההסדרים ברוב של 59 בעד מול 54 נגד. ראש הממשלה נפתלי בנט בירך על העברת התקציב, שאושר בכנסת לראשונה מזה שלוש שנים: "גאה בדרך שבה המחלוקות נפתרו מתוך רצון טוב ושותפות אמיתית".

התקציב לשנת 2021 יעמוד על כ-432.3 מיליארד שקל, בעוד שב-2022 יעמוד על סכום של כ-452.5 מיליארד שקל. בהצבעה אישרה הכנסת גם את גובה תקרת הגירעון, שיעמוד כעת על 3%, ובשנה הבאה יעלה ל-3.5%. לפי משרד האוצר התקציב הגדול ביותר יהיה של משרד הביטחון, שאומדנו 73.3 מיליארד שקלים, לצד כמעט 70 מיליון שקלים למשרד החינוך. תקציב הבריאות יעמוד על כ-44.8 מיליארד שקלים. 

ח"כ מראענה על ניחום משפחתו של הלוחם בראל שמואלי: "בסוף יש אדם מת והורים בוכים"

ח"כ אבתיסאם מראענה (העבודה) התייחסה הערב לביקורת נגדה לאחר שניחמה את משפחתו של הלוחם בראל חדריה שמואלי, שנהרג בגבול עזה לפני שבועיים. "אני מנחמת אבא ואמא, לא מעניין אותי מה הוא עשה שם, בסוף יש בן אדם שמת והורים שנשארו בוכים", אמרה בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11.

מראענה כתבה פוסט בטוויטר וספגה קללות ונאצות. "אין לי זמן לקרוא ציוצים של אנשים, בטח לא רעל. דעתי לא רווחת בחברה הישראלית. אני רואה את השכול", הוסיפה.

הפופולריים