הנשיא הרצוג: גל הרציחות בחברה הערבית - טרור אזרחי

הרצוג: גל הרציחות בחברה הערבית - טרור אזרחי

הרצוג התייחס לאלימות במגזר הערבי בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין. "הטרור הזה מאיים על כולנו, אין ואקום למשילות", הוסיף הנשיא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק הרצוג
צילום: יצחק הרצוג

נשיא המדינה יצחק הרצוג התייחס היום (חמישי) לאלימות בחברה הערבית בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין. הנשיא אמר כי גל הרציחות "המזוויע" במדינה ובחברה הערבית בפרט הוא טרור אזרחי. "הטרור הזה מאיים על כולנו, אין ואקום למשילות", אמר הרצוג.

"הרשויות מתאמצות. אבל לא ייתכן שהאזרחים יקומו משנתם וילכו לעמל יומם ולא יהיו בטוחים שישובו בשלום. לא יכול להיות שתוחלת החיים של אישה תיקבע לפי מקום מגוריה ומוצאה. הנטיה להשתמש במילים כמו משפחות פשע, סכסוכי כבוד - מקשות עלינו", הוסיף.

הוועידה עומדת בנושא ממלכתיות, סולידריות וסביבה. היא התקיימה בהשתתפות נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, רב ניצב מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי, סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון השופט ניל הנדל, היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, ראש לשכת עורכי הדין עו"ד אבי חימי, נשיאת ועידת המשפט ויו"ר מחוז חיפה עו"ד תמי אולמן, נשיאי בית המשפט העליון לשעבר, שופטים בדימוס וחברי כנסת.

בשל מקרי הרצח המרובים בחברה הערבית בתקופה האחרונה, אתמול הושלמה הקמתה של יחידת מסתערבים רביעית, שתתמקד לראשונה במניעת מקרי פשיעה במגזר. שלוש יחידות המסתערבים הראשונות של החיל פועלות בעיקר ביהודה ושומרון, ועוסקות במאבק בטרור.

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי התייחס להקמת היחידה החדשה ואמר כי היא "תביא למערכה את היכולות המבצעיות הגדולות ביותר שיש למשטרה להציע". שבתאי הוסיף: "אחרי הקמה של שלוש היחידות שתכליתן לוחמה ביעדי הטרור, אנו מגדירים את המאבק בפשיעה הערבית, הרציחות, אירועי הירי וגביית דמי החסות, כטרור מבית שמאיים על אזרחי ישראל הערבים והיהודים כאחד".

הפופולריים