מקורבי בנט נגד גנץ: "מנסה להתבלט בתחום המדיני ופוגע ביציבות הממשלה"

מקורבי בנט נגד גנץ: "פוגע ביציבות הממשלה"

מקורבי גנץ עקצו: "מדובר בפגישה שתואמה מראש בעיתוי בעל היגיון ביטחוני, צר לנו אם מישהו נבהל" | התגובות לפגישת שר הביטחון עם אבו מאזן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה, בנט, גנץ נפילות קריית שמונה
צילום: בלי

מקורביו של ראש הממשלה נפתלי בנט תוקפים את שר הביטחון בני גנץ, בעקבות פגישתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. מקורבי בנט מאשימים כי גנץ מנסה להתבלט בתחום המדיני ופוגע ביציבות הממשלה. מטעמו של השר גנץ נמסר בתגובה כי הפגישה תואמה מראש, והתקיימה בעיתוי ביטחוני. "צר לנו אם מישהו נבהל״, אומרים מקורביו של שר הביטחון. 


בפגישה החריגה שהתקיימה הלילה בין גנץ לאבו מאזן, החליט גנץ להניע מספר צעדים בוני אמון בין הצדדים. בין השאר ישראל הסכימה להלוות לרשות חצי מיליארד שקלים, שיוחזרו מכספי הסילוקין מיוני 2022 באישור שר האוצר אביגדור ליברמן. בנוסף ישראל תגדיל את היתרי התעסוקה ב-15 אלף עובדים, תוסיף אלף עובדים בענף התיירות וינתנו אישורי בנייה בשטחי c.

כמו כן, ישראל תחל בהסדרת מעמד הומניטרי של אלפי פלסטינים ביהודה ושומרון שכיום ללא תיעוד, בהם אנשים שהגיעו מרצועת עזה לפני שנים, ומבקרים פלסטינים שהגיעו מחוץ לארץ והתחתנו בגילים מבוגרים. הסדרת המעמד תהיה לפי קריטריונים מוגדרים וגיל.

הפופולריים