בג"ץ בביקורת לקואליציה: לפעול להרכב מאוזן יותר של ועדות הכנסת

בג"ץ לקואליציה: לפעול להרכב מאוזן של הוועדות

הביקורת מגיעה על רקע העתירה של ח"כים מהליכוד ומש"ס בנושא • התנועה למשילות ודמוקרטיה: "הניסיון של בית המשפט להתערב בהרכב ועדות הכנסת - הפרה גסה של עקרון הפרדת הרשויות, קוראים לכנסת להתעלם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאה כנסת קואליציה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש90

בג"ץ מתח ביקורת היום (חמישי) על הקואליציה וטען כי ראוי שתפעל להרכב מאוזן יותר של ועדות הכנסת גם בהיעדר הסכמות. הדברים נאמרו בעקבות העתירה של ח"כים מהליכוד ומש"ס.

התנועה למשילות ודמוקרטיה הגיבה על הביקורת של השופטים ואמרה כי לבג"ץ אין שום סמכות להתערב בעבודת הכנסת: "הרכב ועדות הכנסת הוא בליבת העשייה הפוליטית, ונמצא בסמכותה הבלעדית והמוחלטת של הכנסת. עצם הניסיון להתערב בהרכב ועדות הכנסת הוא הפרה גסה של עקרון הפרדת הרשויות על ידי בית המשפט. אנו קוראים לכנסת להתעלם מהוראות הניתנות לה על ידי גורמים חיצוניים בחוסר סמכות. עם זאת, מקווים כי הקואליציה והאופוזיציה ישכילו להגיע להסכמות ביניהן".

עו"ד אילן בומבך, שמייצג את חברי הכנסת העותרים, מסר בתגובה להחלטת השופטים: "ההחלטה התקדימית של בג"ץ מבטאת את חוסר הנוחות שיש בייצוג החסר שניתן לאופוזיציה בוועדות הכנסת. בשל עיוות רצון הבוחר, השופטים הורו למשיבים לפעול מיידית לתיקון החלוקה ולהגיש הודעה מעודכנת על כך בתוך 10 ימים. אחרת - השופטים יתנו פסק דין מחייב. מדובר בהחלטה חשובה, שמבטיחה ביקורת אופוזיציונית יעילה, שהיא אחת מאבני היסוד של הדמוקרטיה".

הפופולריים