רה"מ בנט בריאיון בארה"ב: לא נספח שטחים, אך גם לא נחתום על הסכם שלום עם הפלסטינים

רה"מ בריאיון בארה"ב: לא נספח שטחים

ראש הממשלה החל את ביקורו המדיני הראשון בוושינגטון. היום ייפגש בין השאר עם שר החוץ האמריקני
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט נוחת בוושינגטון
צילום: צילום: לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט נחת הבוקר (רביעי) בוושינגטון לקראת ביקורו המדיני - ביקור מדיני ראשון של ראש הממשלה מאז שנכנס לתפקידו. בריאיון לניו יורק טיימס שנערך לפני צאתו לארצות הברית ומתפרסם כעת, אמר בנט כי הוא מוסיף להתנגד לחזרה להסכם הגרעין עם איראן, אולם יציג בפני ביידן תפיסה חדשה שכוללת לחץ אזורי משותף על איראן מצד ישראל ומדינות ערביות השותפות לדאגה מהתנהלותה של איראן. בנט אמר עוד בראיון כי ממשלה בראשותו לא תספח שטחים אבל גם לא תחתום על הסכם שלום עם הפלסטינים.

הנסיעה לוושינגטון תהיה במתכונת של ביקור בזק בשל מגפת קורונה. בנט ייפגש מחר עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן.

לוח הזמנים של ראש הממשלה היום

10:00 - פגישה עם מנכ"ל ונשיאת AIPAC 

13:00 - פגישה עם שר החוץ האמריקני, אנתוני בלינקן 

14:30 - פגישה עם שר ההגנה האמריקני, לויד אוסטין 

18:00- פגישה עם היועץ לביטחון לאומי, ג׳ייק סאליבן 

אתמול לפני שעלה למטוס, אמר בנט כי מלבד פגישתו עם ביידן, ידון גם עם שר ההגנה ושר החוץ של ארה"ב: "יש ממשל חדש בארה"ב וממשלה חדשה בישראל, ואני מביא איתי מירושלים רוח חדשה של שיתוף פעולה, וזו נשענת על קשר מיוחד וארוך שנים בין שתי המדינות". 

על הנושאים בהם יעסוק בפגישותיו אמר בנט: "אנחנו נטפל בהרבה חזיתות, בראשן החזית האיראנית, ובמיוחד קפיצת המדרגה בשנתיים-שלוש האחרונות, בתוכנית הגרעין האיראנית. אנחנו נדבר במיוחד על התוכניות לבלימת תוכנית זו. אנחנו גם נטפל במספר פעולות לביצור העליונות הצבאית הישראלית. לצד זה, נעסוק גם בתחומי הכלכלה, ההיי-טק, החדשנות, משבר האקלים שמטריד את כולנו, וכמובן - המאבק בקורונה".

מוניר אל-ג'ארוב, אחד מדוברי פת"ח, הגיב לדברי בנט בניו יורק טיימס: "הבעיה של העם הפלסטיני היא לא חומרית, אלא מדינית. הוא צריך מדינה פלסטינית עצמאית ולא סיוע כלכלי", אמר.

הפופולריים