בנט המריא לארה"ב: "נטפל בחזית האיראנית"

בנט המריא לארה"ב: "נטפל בחזית האיראנית"
ראש הממשלה לקראת הפגישה עם ביידן: "מביא רוח חדשה של שיתוף פעולה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט לפני המראתו לוושינגטון
צילום: צילום: אבי אוחיון, לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט המריא היום (שלישי) לוושינגטון, שם ייפגש עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. מדובר בביקורו המדיני הראשון של ראש הממשלה מאז נכנס לתפקידו, והנסיעה תהיה במתכונת של ביקור בזק בשל מגפת קורונה.

לפני שעלה למטוס, אמר בנט כי מלבד פגישתו עם ביידן, ידון גם עם שר ההגנה ושר החוץ של ארה"ב: "יש ממשל חדש בארה"ב וממשלה חדשה בישראל, ואני מביא איתי מירושלים רוח חדשה של שיתוף פעולה, וזו נשענת על קשר מיוחד וארוך שנים בין שתי המדינות". 

על הנושאים בהם יעסוק בפגישותיו אמר בנט: "אנחנו נטפל בהרבה חזיתות, בראשן החזית האיראנית, ובמיוחד קפיצת המדרגה בשנתיים-שלוש האחרונות, בתכנית הגרעין האיראנית. אנחנו נדבר במיוחד על התכניות לבלימת תכנית זו. אנחנו גם נטפל במספר פעולות לביצור העליונות הצבאית הישראלית. לצד זה, נעסוק גם בתחומי הכלכלה, ההיי-טק, החדשנות, משבר האקלים שמטריד את כולנו, וכמובן - המאבק בקורונה".

בנט אמר כי ישתף את ביידן ב"תובנות שאנחנו צוברים במבצע ההתחסנות השלישי" והוסיף: "נדמה לי שכשאני אעלה על המטוס, אני משאיר אחריי ישראל עם ניצני תקווה של התייצבות במאבק נגד זן הדלתא".

לקראת הפגישה, הבהיר אמש גורם מדיני כי לדעת בנט, חזרה להסכם הגרעין, גם אם תסתום חצי חור בעניין ההעשרה, תהיה טעות. לדברי הגורם, התמורה לאיראנים בדמות הסרת הסנקציות תמלא אותם במשאבים שחסרים להם.

הוא הוסיף כי איראן נמצאת בשלהי שנת 2021 בנקודה המתקדמת ביותר מבחינת העשרת האורניום שלה, וזו תהיה הנקודה המרכזית בשיחתו של בנט עם ביידן ביום חמישי. הנסיעה מחר תהיה במתכונת של ביקור בזק בשל מגפת קורונה.

הפופולריים