אישור הבנייה של אלפי יחידות בהתנחלויות נדחה למועד לא ידוע

אישור הבנייה בהתנחלויות נדחה למועד לא ידוע

כפי שפורסם בכאן חדשות: לאחר דחיית הבנייה הפלסטינית – הוועדה המאשרת במנהל האזרחי לא תתכנס גם היום, במחאה על תנאי העסקתם • לאחר פניית ימינה: גנץ יבחן מחדש את הבנייה הפלסטינית שאישר באזור גוש עציון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההתנחלות בת עין בגוש עציון 2017
צילום: צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

כפי שפורסם בכאן חדשות: אחרי דחיית הבנייה הפלסטינית - גם האישור של יותר מ-2,200 יחידות דיור בהתנחלויות נדחה היום (רביעי) למועד לא ידוע. אתמול פורסם בכאן חדשות שאישורי בנייה לכ-800 יחידות דיור פלסטיניות בשטחי C לא ניתנו כמתוכנן, לאחר שהוועדה המאשרת במנהל האזרחי לא התכנסה. הסיבה לכך היא שוועד העובדים הנחה שלא לקיים את הדיון כצעד מחאה על תנאי שכרם והעסקתם. 

גנץ יבחן מחדש את הבנייה הפלסטינית שאישר בגוש עציון 

שר הביטחון בני גנץ ייבחן מחדש את אישור הבנייה הפלסטינית בחירבת זכריה שבגוש עציון, במסגרת האישור של יותר מ-800 יחידות דיור לפלסטינים בשטחי C – כך פורסם הבוקר בכאן רשת ב. שר הביטחון קיבל את ההחלטה לאחר שסיעת ימינה ושרה איילת שקד ביקשו ממנו לבחון מחדש את הבנייה במקום, בטענה שמדובר במיקום רגיש במיוחד, שמנתק את רצף ההתיישבות הישראלי באזור. 

בתקווה חדשה ובימינה יש ביקורת על גנץ בעקבות אישורי הבנייה לפלסטינים ובעקבות ההחלטה לאשר בנייה נוספת כזו גם בעתיד, אולם הוחלט שלא לתקוף את גנץ פומבית בשלב הזה כדי שלא לעורר עימותים בקואליציה רגע לפני ההצבעות על התקציב בכנסת. לדברי גורמים בשתי המפלגות, לאחר אישור התקציב בכוונתם להגיב אחרת ובאופן תוקפני בהרבה כלפי החלטות כאלו מצד גנץ.

ביום חמישי פורסם בכאן חדשות שראש הממשלה נפתלי בנט הוריד כ-1,000 יחידות דיור שקיבלו את האישורים המקצועיים, מתוך רשימת תוכניות הבנייה בהתנחלויות. הסיבה לכך היא שמדובר בפעימת הבנייה הראשונה בממשל ביידן, ולכן היא רגישה במיוחד.  

הפופולריים