מקורבי גנץ: אישור הבנייה הפלסטינית - לא אירוע אחד פעמי

מקורבי גנץ: אישור לבנייה פלסטינית - גם בעתיד

בסביבת שר הביטחון אומרים שאישורי הבנייה המדוברים הם חלק מהרצון לחזק את הרשות הפלסטינית • ח"כ דיכטר: "מתן האישור הישראלי הוא חבירה לאסטרטגיה הפלסטינית, האבסורד צועק לשמיים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנייה פלסטינית ברוואבי שביו"ש
צילום: צילום: הדס פארוש, פלאש 90

בסביבת שר הביטחון בני גנץ אומרים שההחלטה שלו מהשבוע שעבר לאשר בנייה של אלף יחידות דיור לפלסטינים בשטחי C אינה אירוע חד פעמי, וכי בכוונתו לאשר בנייה לפלסטינים על בסיס קבוע וגם בעתיד, כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. מקורבי שר הביטחון אומרים שאישורי הבנייה המדוברים הם חלק מהרצון לחזק את הרשות הפלסטינית ולהבהיר שלא יהיה שוויון בינה לבין עזה.

אנשיו של שר הביטחון הוסיפו שלא תמיד אישורי בנייה פלסטינית יפורסמו בהכרח ביחד עם אישורי בנייה ישראלית ביהודה ושומרון, כפי שהיה בפעם הקודמת. חבר הכנסת אבי דיכטר אמר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי "מתן אישור לפלסטינים לבנות בשטחי C זו איוולת וחוסר אחריות ממדרגה ראשונה. הרשות הפלסטינית מנהלת אסטרטגיה של בנייה והשתלטות על קרקעות ישראליות". לדברי דיכטר, מתן האישור הישראלי הוא חבירה לאסטרטגיה הפלסטינית, והאבסורד צועק לשמיים.

בשבוע שעבר פורסם כי בפעם הראשונה בממשלת בנט וממשל ביידן, מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי תאשר השבוע בניית אלפי יחידות דיור בהתנחלויות. עוד תאושר בנייה של כ-1,000 יחידות דיור לפלסטינים הגרים בשטחי C, בהתאם לדרישה של הממשל האמריקני. המועצה תתכנס בפעם הראשונה בשבעת החודשים האחרונים. 

בסוף חודש יוני ועדת המשנה להתיישבות במנהל האזרחי אישרה 31 תוכניות בנייה קטנות יחסית בהתנחלויות, בשלבי אישור שונים, חלקם סופיים וחלקם בתהליך. בין אלו שאושרו: בית ספר לילדי חינוך מיוחד ביישוב אלקנה וקניון במישור אדומים.

הפופולריים