ח"כ רינאוי-זועבי ממרצ: אני חלק מהקואליציה - אבל יש סוגיות שלא מסכימים עליהן

ח"כ זועבי ממרצ: לדבר על שלום זה חלק מערכיי
השבוע ח"כ טענה שמפלגתה יכולה למנוע מהממשלה לצאת למבצע צבאי - ועוררה סערה. בריאיון להכול פוליטי היא הסבירה: "לדבר על שלום זה חלק מערכיי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ בריאיון להכול פוליטי 14.08.21
צילום: -

חברת הכנסת ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ עוררה סערה בתחילת השבוע כשטענה בריאיון לרדיו מכאן שמפלגתה יכולה למנוע מהממשלה לצאת למבצע צבאי. היום (שבת) היא תייחסה לביקורת בריאיון לסולימאן מסוודה ויערה שפירא בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11, ואמרה: "אני חלק ממרצ ומהקואליציה, אבל יש סוגיות שאנחנו לא מסכימים. להביע עמדה של שלום זה חלק מהמצפון הערכי שלי".

"בחודשים האחרונים הרבה חברי כנסת ממרצ וממפלגות נוספות בקואליציה היו צריכים להצביע בהצבעות קשות", טענה חברת הכנסת רינאוי-זועבי. "אלו חוקים לא קלים. בנושא של חוק האזרחות רצינו להביא מתווה שיטיב עם המשפחות שאין להן כל הסדר". 

חברת הכנסת ממרצ הציבה בפני מפלגתה כמה דרישות הנוגעות לציבור הערבי, במסגרת הדיונים על התקציב. "אני בטוחה שהן יתקבלו", היא טענה. "אנחנו מנסים לבדוק איך מתוך התקציב אפשר לשמר את הדרישות הללו ואני בטוחה שנגיע לעמק השווה במפלגה". 

חברת הכנסת רינאוי-זועבי אמרה בתחילת השבוע בתוכנית "אג’נדה", ברקע המתיחות מול לבנון: "ברגע שהממשלה תחליט על משהו צבאי – תהיה סכנה לקואליציה. הממשלה הסכימה שהיא תעסוק רק בעניינים כלכליים ואזרחיים. בנט יודע שאם הממשלה תלך לעימות צבאי – הקואליציה תיפול כי מרצ ורע"ם לא יסכימו לדבר כזה. הנוכחות של מרצ ורע"ם בקואליציה מגבילה את חדותה של כל החלטה צבאית".

הפופולריים