לפיד במרוקו: היום אנחנו לא פוליטיקאים טובים, אנחנו הורים טובים

לפיד במרוקו: אנחנו לא פוליטיקאים - אלא הורים

השר יחנוך את הנציגות הישראלית בביקור ראשון של שר חוץ במדינה זה 18 שנה • שר החוץ המרוקני: "יצרנו צוותים לדון במגוון נושאים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לפיד במרוקו
צילום: צילום: שלומי אמסלם

שר החוץ, יאיר לפיד, המריא הבוקר (רביעי) למרוקו לביקור ראשון של שר חוץ ישראלי במדינה לאחר 18 שנים. בביקורו חנך השר לפיד את הנציגות הדיפלומטית של ישראל ברבאט, ונפגש עם עמיתו המרוקני, נאסר בוריטה. אל שר החוץ התלוו שר הרווחה מאיר כהן, יליד מרוקו, ויו"ר ועדת חוץ וביטחון, רם בן־ברק.

לפיד אמר בהצהרה משותפת כי "המלחמה היחידה ששווה להקדיש לה את חיינו היא לא נגד השכן שלנו, או נגד מי שמתפלל אחרת מאיתנו. המלחמה היחידה שיש לה משמעות היא המלחמה נגד העוני, המלחמה נגד הבורות, המלחמה נגד מגפות ובצורת".

לפיד הוסיף כי "ההסכמים שעליהם נחתום יביאו למדינות שלנו חדשנות והזדמנויות שהילדים שלנו והילדים שלהם אחריהם יהנו מהם שנים רבות אחרי שלא נהיה כאן. אנחנו לא פוליטיקאים טובים היום, אדוני השר, אנחנו הורים טובים".

שר החוץ המרוקני אמר בהצהרה כי "יחסי שתי המדינות מתקדמים באופן חיובי. יצרנו צוותים לדון במגוון נושאים ודנים כיצד לקדם השיתוף פעולה הכלכלי". השר המרוקני הוסיף כי "צריך לבנות אמון בין ישראל לפלסטינים, זה יסייע בהפגת המתח ויקדם את שתי המדינות".

 

הפופולריים