לא רק לפיד: שר האוצר ליברמן נעדר מדיוני קבינט הקורונה

לא רק לפיד: גם השר ליברמן נעדר מקבינט הקורונה

לאחר החשיפה אמש בחדשות הערב בכאן 11 לפיה שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד לא הגיע לישיבות קבינט הקורונה, היום נחשף שגם שר האוצר ליברמן אינו משתתף בהן. שר האוצר בתגובה: מיניתי את השר חמד עאמר כנציג מטעמי • יו"ר הכנסת מיקי לוי על יאיר לפיד: "מקווה שנוכחותו תהפוך לעובדה קיימת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד, אביגדור ליברמן
צילום: מרק ישראל סלם, לע"מ

היעדרות שרים בכירים מקבינט הקורונה: שר האוצר אביגדור ליברמן לא משתתף בישיבות קבינט הקורונה, כך פורסם הבוקר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. כמו שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד, גם שר האוצר ליברמן חייב על פי חוק להיות חבר בקבינט, אולם מעדיף להיעדר מהישיבות. יש לציין כי החלטות קבינט הקורונה הן דרמטיות מבחינה כלכלית ותקציבית.

בתגובה לפרסום בכאן רשת ב, נמסר מטעם שר האוצר ליברמן כי הוא "מינה את השר במשרד האוצר, חמד עמאר, לנציג בקבינט הקורונה בזמן בניית התקציב וחוק ההסדרים ואישורם בממשלה. כמו כן גם הדרג המקצועי של משרד האוצר נוכחים בישיבות הקבינט ולוקחים חלק פעיל בהחלטות. שר האוצר נשאר מעודכן לאורך כל הדרך ושותף בהחלטות שרלוונטיות למשק ולכלכלת ישראל".

מנכ"ל משרד האוצר רם בלניקוב הגיב לפרסום בשיחה עם עיתונאים. "קומם אותי שבמשך שנה ומעלה זעמו שהדרג המקצועי נרמס בקבינט, אבל ניתן מרחב גדול מאוד עכשיו לדרג המקצועי שמקיים כמעט מדי יום התייעצויות לפני הקבינט, ואצל השר", אמר בלניקוב. 

"אם לא נותנים לדרג המקצועי להתבטא אז השרים לא בסדר, ואם השרים נותנים מרחב ביטוי רחב זה גם לא בסדר. בדרך כלל מ"מ הממונה על התקציבים יוגב גרדוס מייצג, לפעמים גם אני אשתתף. השר חמד עמאר מלווה את הדיון אצלנו", הגן המנכ"ל על תפקוד השר.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה החליפי ושר החוץ לפיד לא השתתף בשום ישיבה של קבינט הקורונה, גם באלה שעסקו בעניינים הקשורים למשרד החוץ. בעקבות הפרסום, לפיד דחה את הביקורת על היעדרותו ואמר כי אינו צריך להשתתף בדיונים האלה משום שהם אינם בתחומי עיסוקו או התמחותו.

בהודעה שפרסם כתב לפיד כי קבינט הקורונה הוא גוף המקבל החלטות ולכן רצוי שהרכבו יהיה קטן ורלוונטי ככל האפשר. "עדיף ששר התיירות ישתתף בדיונים משום שלהחלטות הקבינט השפעה ישירה על ענף התיירות". לפיד הוסיף: "גם כראש הממשלה החליפי אין צורך שאשתתף בדיונים, משום שיש ראש ממשלה אחד במדינת ישראל ושמו נפתלי בנט. הוא מנהל מצוין את משבר הקורונה - בקור רוח ובגישה מאוזנת, תוך שהוא מקשיב לגורמי המקצוע".

בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב, הגיב יו"ר הכנסת מיקי לוי לפרסום ואמר שהוא מקווה שלפיד יתחיל להגיע לישיבות, אחרי שהיה עסוק בעניינים פוליטיים. "קבינט הקורונה עמוס בבעלי תפקידים. השר לפיד מדבר עם ראש הממשלה בנט יום יום. מידיעה אישית - לפיד מעודכן ומעורב. זמנו היה מוגבל, מקווה שעכשיו יתחיל להגיע", אמר לוי.

יו"ר ש"ס אריה דרעי מתח הבוקר ביקורת על השרים לפיד וליברמן בעקבות הפרסום בכאן חדשות. "נדהמתי לשמוע שלפיד וליברמן נעדרים באופן קבוע מדיוני קבינט הקורונה. שר בממשלה שנטל חלק מרכזי בטיפול במשבר הקורונה, הדיונים בקבינט הקורונה הם קריטיים ומשליכים על החיים של כולנו. מעולם לא נתקלתי בזלזול כה בוטה בציבור מצד שרים בממשלה ובריחה מאחריות. זו הפקרות לשמה. בושה וחרפה", כתב דרעי. 

בהכנת הידיעה השתתפה ליאל קייזר

הפופולריים