גנץ סיכם עם רע"ם: תמיכה בחוק הותמ"לים תמורת היעדרות מהצבעה על חוקי ביטחוניים

הדיל של גנץ ועבאס: ביטחון תמורת הקלות בבנייה

לפי הסיכום, חברי הסיעה של עבאס ייעדרו מהצבעה על חקיקה ביטחונית, כך שיתאפשר להעבירה. בתמורה - חברי כחול לבן לא יתנגדו לחוק שיקל על בנייה בשטחים חקלאיים - אותו מקדמת רע"ם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: יונתן זינדל והדס פרוש, פלאש90

הדיל של גנץ ועבאס: סיעת רע"ם לא תתנגד לחוקים ביטחוניים ובתמורה תקדם הקואליציה את חוק הועדה למתחמים מועדפים לדיור, המכונה חוק הותמ"ל, המאפשר בנייה בשטחים חקלאיים, בין השאר במיגזר הערבי. כך סיכמו שר הביטחון גנץ עם חברי רע"ם ופורסם בחדשות הערב בכאן 11. 

מאז הקמת הממשלה לא עברו הצעות חוק בטחוניות בשל הקושי מול רע"ם. בעקבות הסיכום יעלו להצבעה, ככל הנראה עוד הערב, חמש הצעות חוק שעוכבו. סוכם כי חברי סיעת רע"ם יעזבו את המליאה ובכך יאפשרו לקואליציה לגייס רוב. בתמורה, מחר יעלה חוק הותמ"ל להצבעה ויזכה לתמיכת כחול לבן, אף שהיו לחבריה התנגדויות לחלק מפרטיו , הכוללים פגיעה גדולה מדי לדעתם בשטחים חקלאיים.

סערה סביב קריאת ביניים לח"כ בליאק: "תארגן וודקה"

ח"כ ולדימיר בליאק מיש עתיד נאם הערב על תקציב המדינה במליאת הכנסת. לקראת סוף נאומו, צעק לעברו ח"כ משה אבוטבול מש"ס "תארגן וודקה", וכן חזר וצעק "וודקה", עוד פעמיים לפחות. ברשתות החברתיות פורסמו תגובות רבות, שייחסו לאבוטבול גזענות.

שר החוץ יאיר לפיד כתב: "הקריאות הגזעניות כלפי ח״כ בליאק הן שפל חדש ומכוער של אופוזיציה שירדה מהפסים. יש עתיד כולה מחבקת את ח״כ בליאק ומברכת אותו על העבודה המופלאה שהוא עושה בוועדת הכספים ובמליאת הכנסת"

ח"כ אבוטבול הגיב בטוויטר: "צעקתי וודקה לח״כ בליאק שהסביר את התקציב ה'טוב', כשאנו חלוקים עליו. זהו תקציב אכזרי ללא חמלה על החלשים. אמרתי בתקשורת 'נראה את ליברמן והאוצר גיבורים ושיטילו מס על הוודקה ולא על שתיה מתוקה'. ח״כ בליאק מנסה לחגוג על משפט זה כביכול שפגעתי אישית באוכלוסיית הרוסים.. שיבוסם לו!".

נתניהו מסמן את התקציב כיעד למתקפה

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו הציע לחברי סיעתו למקד את מאבק האופוזיציה בתקציב המדינה בעזרתו של הפרופסור אבי שמחון, שפרש לפני כמה שבועות מתפקידו, ראש המועצה הלאומית לביטחון ולכלכלה. כך פורסם ב"שלי וגואטה" בכאן רשת ב.

האזינו להקלטה

בהקלטה מסיעת הליכוד אמש שהגיע לידי כתבתנו יערה שפירא נשמע נתניהו אומר "המאבק על התקציב חשוב גם הסברתית וגם כי אין לדעת איך הדברים יתגלגלו. כדאי לעשות פורום רחב לגבי התקציב עצמו, להטיל על כלכלן בכיר לעבור על התקציב ולהביא לנו דבר מסודר. הייתי מטיל את זה על אבי שמחון, שהוא הבחירה הטבעית, ואז נזקק את זה למה שיהיה יעיל בהתקפה שלנו, והיא צריכה להיות חזקה".

הפופולריים