עבאס: "כל חברי רע"ם יתמכו בתקציב המדינה"

עבאס: "כל חברי רע"ם יתמכו בתקציב המדינה"
יו"ר רע"ם באולפן הכול פוליטי: "סוד ההצלחה של הקואליציה - מה שמוסכם בין המפלגות מקדמים, מה שבמחלוקת שמים בצד; מתנגדים לפולחן יהודים בהר הבית, צריך לשמור על הסטטוס קוו" • על חוק הקנאביס שנפל בגלל התנגדות מפלגתו אמר: "אני ושרן נמצאים בהידברות גם בנושא הזה וגם בנושאים אחרים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנסור עבאס
צילום: מנסור עבאס

יו"ר רע"ם מנסור עבאס אמר הערב (שבת) באולפן הכול פוליטי כי ארבעת חברי רע"ם יצביעו בעד תקציב המדינה. הוא ציין כי להחלטה על אישור התקציב מחר, תתלווה גם תוכנית החומש הכלכלית לחברה הערבית. "קשה לי להגיד מה בראש סדר העדיפויות בתקציב לחברה הערבית, מלבד נושא אחד - מיגור הפשיעה", אמר. 

"סוד ההצלחה של הקואליציה זה לשמור על העיקרון הבסיסי - מה שמוסכם בין המפלגות מקדמים אותו, ומה שלא מוסכם מנהלים עליו דיון ופותרים את המחלוקת, או ששמים אותו בצד", המשיך עבאס. לגבי חוק הקנאביס, שהובילה ח"כ שרן השכל ונפל בגלל ההתנגדות של רע"ם, אמר: "אני ושרן נמצאים בהידברות גם בנושא הזה וגם בנושאים אחרים". באותה נשימה, שלל עבאס את הדיווחים על הרצון של השכל להטיל עליו משמעת קואליציונית. 

עוד אמר יו"ר רע"ם כי הם "מתנגדים לפולחן יהודים בהר הבית, צריך לשמור על הסטטוס קוו". הוא הוסיף כי "אם הרשימה המשותפת רוצה לקדם דברים, יש לה כתובת בקואליציה - והיא רע"ם. אנחנו מושיטים להם יד".

ברביעי בערב חוק הקנאביס עלה להצבעה במליאת הכנסת ביוזמת ח"כ שרן השכל ונפל. כעשר דקות לפני, הוחלט להעלות את החוק בכל זאת בהצבעה שמית כדי להביך את אלו שהצביעו נגד. למרות המגעים הארוכים בנוגע לחוק, לא הושגו הסכמות מול רע"ם. יוזמת הצעת החוק התעקשה לעלותו ובתום ההצבעה הראשונה רוב חברי הקואליציה נטשו את המליאה.

שר המשפטים ויו"ר מפלגת תקווה חדשה גדעון סער, דרש מחברת סיעתו שרן השכל שלא להעלות אותו. ח"כ שרן השכל ציינה בריאיון לכאן רשת ב: "יכולים להיות אי הסכמות, כשהחלטתי להעלות את ההצעה - סער תמך". עוד באותו יום הזהירה הח"כית השכל את חברי סיעת רע"ם מהקואליציה, שהצביעו נגד הצעת החוק, כי יהיו לכך השלכות. בריאיון בתוכנית "כאן הלילה", רמזה השכל כי תבקש לנקוט עיצומים נגד רע"ם.

האזינו לריאיון עם ח"כ שרן השכל בכאן רשת ב

בתחילת השבוע, על רקע צווי ההריסה והקנסות במגזר הערבי,  רע"ם איימה כי אכיפת הבנייה במגזר הולכת ״לפוצץ את העסק״.

הפופולריים