סער ברקע הביקורת נגד שאשא-ביטון: לא מסכימים על הכול

סער: לא מסכים עם שרת החינוך בהכול

שר המשפטים לכאן רשת ב: "לא אהבתי את המתקפות האנונימיות נגד שרת החינוך". על מינוי יועמ"ש חדש: "עוד לא התחלתי לעסוק בזה, אין לי מועמד או מועמדת מועדפים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר תקווה חדשה גדעון סער בישיבת סיעה 26.07.21
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער התייחס הבוקר (חמישי) בריאיון בלעדי לכאן רשת ב למתקפות נגד חברת מפלגתו, שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון, בשל עמדותיה בנוגע להתמודדות עם הקורונה. "לא אהבתי שהיו נגדה התקפות אנונימיות", אמר סער לתמר אלמוג ומוטי גילת. "לא בכל הדברים אני רואה עין בעין עם שרת החינוך. צריך לדעת להכיל עמדות שונות גם בתוך הממשלה. בסופו של דבר יש החלטות והן מחייבות". 

האזינו לריאיון המלא עם שר המשפטים גדעון סער בכאן רשת ב

עוד הוא ציין: "גם בעניין שרון אלרעי-פרייס לא צריכות להיות מתקפות אנונימיות, עובדי ציבור עושים את תפקידם". על האמצעים להתמודדות עם התפשטות הנגיף הוסיף סער כי "אי אפשר לומר 'לעולם לא', אמצעי סגר הוא מאוד קיצוני, וצריך להגיע אליו רק כמוצא אחרון". 

שר המשפטים ציין שהוא משקיע זמן רב בבחינת המודל של פיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה – מהלך שאותו הוא יזם. "יש לנו יועץ משפטי מצוין, הגון וישר", הוא הוסיף. "עוד לא התחלתי לעסוק בבחירת היועץ הבא. אחרי החגים נכנס ועדת איתור. אין לי מועמד או מועמדת, אין עדיפות לאנשים שמגיעים מתוך המשרד או לא". 

סער התייחס לחוק נוסף שהוא מקדם, שאמור למנוע כהונת ראש ממשלה עם כתב אישום, ואמר: "העניין הזה סוכם עם בנט, אנחנו מקדמים את הנושא. זה לא חוק פרסונלי, ההתנגדות אליו פרסונלית. יש חלק גדול בקואליציה שיתמוך בחקיקה ובסוף הרוב יקבע. אני מאמין שאצליח לשכנע ולהעביר את החוק". 

הפופולריים