סער דרש מהשכל לא להעלות להצבעה את חוק הקנאביס

סער דרש מהשכל לא להעלות להצבעה את חוק הקנאביס

יוזמת הצעת החוק התעקשה, בתום ההצבעה הראשונה רוב חברי הקואליציה נטשו את המליאה • ח"כ שרן השכל לכאן רשת ב: "יכולים להיות אי הסכמות, כשהחלטתי להעלות את ההצעה - סער תמך"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרן השכל יושבת במליאה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים ויו"ר מפלגת תקווה חדשה גדעון סער, דרש אתמול מחברת סיעתו שרן השכל שלא להעלות את הצעת חוק הקנאביס להצבעה במליאה, כדי למנוע מבוכה מהקואליציה. כך דווח הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. עוד דווח כי בנוסף לסער גם יו"ר הקואליציה עידית סילמן וראש הממשלה נפתלי בנט היו מעורבים בשיחות.

על פי הדיווח, חברת הכנסת השכל התעקשה להעלות את החוק ולהצביע עליו. זעמה של הקואליציה בא לידי ביטוי כשלאחר ההצבעה הראשונה רוב מוחלט של חברי הקואליציה יצאו מהמליאה, ורק השכל וחברי כנסת בודדים נשארו להשתתף בשתי ההצבעות הנוספות.

חברת הכנסת השכל הגיבה לדברים בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב וטענה: "יכולים להיות גם אי הסכמות, אך כשהחלטתי להעלות את ההצעה סער תמך בי ואמר - אם זו ההחלטה, זה מה שיהיה. זה נכנס בהסכמים הקואליציוניים של תקווה חדשה ואנחנו מחויבים לזה". היא המשיכה ותקפה ההצבעה של הליכוד נגד החוק, ואמרה: "אם הם הבטיחו את הדבר הזה כהבטחת בחירות חשוב שהמצביעים שלהם יבינו שהערכים שלהם לא נמצאים מעל הכול. פשוט שיקרו להם". 

האזינו לריאיון עם ח"כ שרן השכל בכאן רשת ב

אמש הזהירה יוזמת הצעת החוק השכל את חברי סיעת רע"ם מהקואליציה, שהצביעו נגד הצעת החוק, כי יהיו לכך השלכות. בריאיון ליערה שפירא בתוכנית "כאן הלילה", רמזה השכל כי תבקש לנקוט עיצומים נגד רע"ם. באשר לביקורת עליה משורות הקואליציה אמרה השכל כי "היו לחצים, אבל הכול היה מתואם עם ראשי סיעות הקואליציה. היה חשוב לי להעלות את הצעת החוק אף שידעתי שהיא תיפול".

הפופולריים