הוארך מעצרו של אריתראי החשוד באונס בת 50 בדרום ת"א

הוארך מעצרו של אריתראי החשוד באונס בת 50 בת"א
הדיון במליאה על הצעת החוק לחיסיון על טיפול נפשי בהליכים משפטיים על עבירות מין הגיע לצעקות ובכי • חברת הכנסת מהליכוד האשימה את הח"כיות בקואליציה בהתעלמות ממצוקת הנשים המוחלשות • השרה מיכאלי השיבה: "את משתמשת בזה ככלי להסית נגד מי שעומדות בשלטון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מדרק טספניס
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (רביעי) ביממה את מעצרו של מדרק טספאי, אריתראי החשוד באונס אישה בת 50 מדרום תל אביב. השופטים ביקשו מסנגורו של טספאי להביא ערב שיסכים לפקח על החשוד במעצר בית.

השופט כתב בהחלטתו: "האירוע חמור מאוד ובהינתן תשתית ראייתית מתאימה הוא מקים עילת מעצר מסוג מסוכנות". עם זאת, ציין השופט כי לאחר מסדר זיהוי, חלה נסיגה בראיות הראשוניות נגד החשוד.

דיסטל: "למה אתן לא מדברות על הנשים בדרום ת"א?"; מיכאלי: "מסיתה נגד מי שעומדות בשלטון"

בד בבד, הדיון במליאת הכנסת סביב הצעת החוק לחיסיון על טיפול נפשי בהליכים משפטיים על עבירות מין הגיע היום לצעקות ולבכי. חברת הכנסת מהליכוד, גלית דיסטל אטבריאן, ביקשה להסיר את ההצעה מסדר היום, והשתמשה בנימוקה במקרה האונס הקשה של בת ה-50. 

היא עלתה לדוכן הכנסת הטיחה האשמות קשות כלפי חברות הכנסת בקואליציה: "ביום חמישי האחרון, אישה בת 50 מדרום תל אביב נאנסה באכזריות באמצע הלילה, אבל למחרת בבוקר אין שום אזכור. הפמינסטיות והתקשורת לא מדברות על זה, כי מדובר באישה מחולשת ואריתראי".

בהמשך תקפה דיסטל את חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ, שהעלתה לדיון את טיפול המשטרה בתלונה של כוכבת הרשת גל גברעם נגד שי אביטל. "מדברת איתי על גל גברעם המפורסמת כשפה יש סיפור מזעזע וכולם שותקים", אמרה דיסטל. "הגיע הזמן שמישהו ישמע על הנשים בדרום ת"א. איפה אתם לעזאזל?"

הנאום הנוקב של דיסטל עורר רעש גדול במליאה. אחריו עלתה שרת התחבורה מרב מיכאלי והגיבה לדברים, מה שגרר חילופי צעקות בין השתיים. "אני רוצה להודות לך שהצפת את האונס המחריד בדרום תל אביב", אמרה מיכאלי.

"משטרת ישראל כבר שנים ארוכות עומדת מול ביקורת שלנו כדי שהיא תתחיל לטפל בפגיעה מינית ובאונס כמו שצריך. והיא לא עושה את זה לא רק בדרום ת"א אלא גם כשמדובר בנשים מפורסמות. ועדיין, גם היום, למשטרת ישראל אין את היידע והמוכנות כדי לטפל בפגיעה מינית", המשיכה.

"אבל ח"כ דיסטל, למה להפוך את זה להסתה נגד הצד השני? את לא יכולה לעמוד בפיתוי להשתמש בזה ככלי כדי להסית נגד מי שעומדות בשלטון". ח"כ גלית דיסטל השיבה למיכאלי בצעקות: "את סלקטיבית ואני זו מציפה את זה".

בביקורת כלפי ח"כ רוזין, התייחסה דיסטל לטענה של יוצאת האח הגדול, גל גברעם, שאמרה הבוקר כי ניגשה להגיש תלונה נגד שי אביטל במשטרת מחוז תל אביב אך נשלחה הביתה להגיש תלונה מקוונת. בפוסט באינסטגרם סיפרה שנאמר לה: "למה היא באה שנתיים אחרי המקרה?".

הפופולריים