נשיא התאחדות המלונות בישראל ימונה לשגריר באיחוד האמירויות

נשיא התאחדות המלונות ימונה לשגריר באמירויות

השר לפיד: "אמיר חייק הוא האיש המתאים למסד את הגשר בין ישראל לאמירויות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר חייק, איחוד האמירויות, שגריר, ישראל, נשיא, התאחדות המלונות
צילום: צילום: סמדר כפרי

שר החוץ יאיר לפיד החליט היום (ראשון) למנות את נשיא התאחדות המלונות בישראל, אמיר חייק, לשגריר ישראל באיחוד האמירויות. חייק מכהן כיום גם כיו"ר תאגיד המיחזור אל"ה. בעבר הוא כיהן כמנכ"ל משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה וכמנכ"ל התאחדות התעשיינים.

לדברי השר לפיד, "חייק עתיר ניסיון וידע בתחומי הכלכלה והתיירות, הוא האיש המתאים למסד את הגשר בין ישראל לאמירויות. אחרי פתיחת השגרירות, הגיע הזמן גם למנות שגריר ראשון לאיחוד האמירויות".

"כבוד גדול עבורי להיות השגריר הראשון באיחוד האמירויות ולייצג את מדינת ישראל,, אמר חייק בתגובה להחלטת לפיד. "איחוד האמירויות היא עולם שלם של הזדמנויות כלכליות משותפות, זו משימה חשובה ומרגשת ויש עבודה רבה לפנינו. אין לי ספק שאזכה לשיתוף פעולה מלא מכל משרדי הממשלה וביחד נצליח לטובת שיתופי הפעולה המדיניים והכלכליים של שתי המדינות".

בסוף החודש שעבר ביקר לפיד באיחוד האמירויות וחנך את השגרירות הישראלית החדשה בבירת האמירויות, אבו דאבי, ואת הקונסוליה בדובאי. בטקס חנוכת השגרירות קרא לפיד לכל מדינות האזור "לבוא לדבר איתנו". הממונה על שגרירות ישראל באבו דאבי, איתן נאה, ציין אז כי לא מורגש שינוי ביחס האמירותים בעקבות חילופי השלטון בישראל. "הסכמי אברהם הם חלום וחזון", אמר. "אנחנו מתפנים אחרי הטקסים לעבודה של העמקת והרחבת היחסים ושיתוף הפעולה מהחלל ועד החקלאות".

הפופולריים