השר בר לב תקף את אבידר: שיחכה ששטרן יפנה את מקומו

בר-לב תקף את אבידר: שיחכה ששטרן יפנה את מקומו

הממשלה אישרה את מינוי ח"כ אבידר לשר במשרד רה"מ ואת ח"כ גולן לסגן שרת הכלכלה • בנט בישיבת הממשלה: "ההפגנות לא ינצחו את הדלתא, ההתחסנות כן" • ועדת הכנסת אישרה את הקמתן והרכבן של חמש ועדות זמניות, האופוזיציה החרימה את הדיון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמר בר לב, אלי אבידר
צילום: צילום: הדס פרוש ונועם ריבקין פנטון, פלאש 90

הממשלה אישרה את הג׳ובים החדשים היום (ראשון): חבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו ימונה לשר במשרד ראש הממשלה, חבר הכנסת יאיר גולן ממרצ ימונה לסגן שר במשרד הכלכלה. השר לביטחון הפנים עמר בר לב תקף בדיון: "לא יכול להיות שלמפלגה עם שבעה מנדטים יהיו ארבעה שרים. יתכבד אלי אבידר ויחכה ששטרן יפנה את מקומו".

חבר הכנסת אבידר אמור להתמנות באופן זמני לשר במשרד ראש הממשלה, עד ששר המודיעין אלעזר שטרן מיש עתיד יסיים את התפקיד – ואז המשרד יעבור לידי אבידר. חבר הכנסת מישראל ביתנו הציב בימים האחרונים אולטימטום בשיחות סגורות, לפיו אם לא ימונה לשר - הוא יערים קשיים על העברת התקציב. 

בנט: "ההפגנות לא ינצחו את הדלתא, ההתחסנות כן"

לאחר שנאום "סרבני החיסון" שלו עורר סערה: ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס הבוקר בישיבת הממשלה למחאות מחוץ לביתו ביום שישי. "ראיתי את ההפגנות, זה לגיטימי כמובן, אך הן לא ינצחו את זן הדלתא – ההתחסנות כן", הוא אמר. 

ראש הממשלה חזר על דבריו מיום חמישי וטען: "דבריי לציבור עוררו הדים, אך צריך לומר את האמת – יותר ממיליון אזרחים שיכולים להתחסן עוד לא התחסנו. ובכך, הם מעמידים את בריאותם ואת פרנסתם של כלל אזרחי ישראל בסכנה. העובדות המדעיות הן ברורות – מי שמתחסן חולה פחות. מי שמתחסן מדביק פחות. אי התחסנות מסכנת אותכם ומסכנת את האהובים שלכם, במיוחד המבוגרים".

ועדת הכנסת אישרה את הקמתן של 5 ועדות זמניות

משבר הקמת הוועדות: ועדת הכנסת אישרה היום את הקמתן והרכבן של חמש ועדות זמניות, זאת בזמן שהאופוזיציה החרימה את הדיון. חברת הכנסת מיכל שיר מתקווה חדשה תעמוד בראש הוועדה המיוחדת לזכויות הילד, וחברת הכנסת איבתיסאם מראענה מהעבודה תעמוד בראש הוועדה המיוחדת לעובדים הזרים.

עוד הוחלט כי חבר הכנסת רם שפע מהעבודה יעמוד בראשות הוועדה המיוחדת לענייני התמכרויות סמים ואלכוהול, חבר הכנסת יעל רון בן-משה מכחול לבן תהיה ראשת הוועדה לפניות הציבור, וחבר הכנסת מוסי רז ממרצ יעמוד בראשות הוועדה המיוחדת לפיקוח על הקרן לאזרחי ישראל. יושבת ראש הקואליציה עידית סילמן הודיעה כי בהמשך יוקמו שתי ועדות זמניות נוספות, ובראשן יעמדו חברי כנסת מהאופוזיציה.

הבוקר פורסם בכאן רשת ב שבקואליציה מוכנים להיענות לדרישת האופוזיציה בנוגע לשינוי הרכב הוועדות, אך רק לאחר אישור תקציב המדינה. שתי נקודות המחלוקת האחרונות שנותרו בין הקואליציה לאופוזיציה בסוגייה זו הן דרישת האופוזיציה להקטנת היתרון של הקואליציה בוועדת הכספים משני ח"כים לח"כ אחד, וכן לקבוע שוויון במספר החברים בוועדת הכלכלה בין חברי הקואליציה לחברי האופוזיציה.

בקואליציה סירבו לשתי הדרישות האלו עד עכשיו. כעת העבירו בקואליציה מסר שאומר שיהיו מוכנים לשקול להיענות לשתי הדרישות הללו, אך רק לאחר אישור תקציב המדינה, כדי לשמור על אותו רוב שקבעו לעצמם ולוודא שהתקציב עובר. מאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמות, הליך הקמת הוועדת המשיך היום באופן חד צדדי על ידי הקואליציה וללא תיאום מול האופוזיציה.

בשבוע שעבר העבירה הקואליציה לאופוזיציה הצעה חדשה בניסיון למצוא פתרון למצב שנמשך כבר חודש וחצי. לפי ההצעה, אם באופוזיציה יסכימו להקים את הוועדות ולקבל את מתווה הקואליציה בנושא, תסכים הקואליציה להתחיל לאשר בכנסת גם חוקים של האופוזיציה. עד עכשיו הפילו בקואליציה כל חוק של האופוזיציה באופן אוטומטי. 

הפופולריים