לראשונה: בנט שוחח עם יורש העצר של אבו דאבי

לראשונה: בנט שוחח עם יורש העצר של אבו דאבי

השניים "סיכמו לעמוד בקשר ולהיפגש בהמשך". בנט הבהיר כי הוא רואה חשיבות רבה ביחסים האסטרטגיים בין המדינות, אשר מתבטאים במגוון תחומים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ויורש העצר של אבו דאבי מוחמד בן זאיד
צילום: צילומים: אי-פי; יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח היום (שישי) לראשונה מאז נכנס לתפקיד עם השייח׳ מוחמד בן זאיד, יורש העצר של אבו דאבי באיחוד האמירויות. בנט בירך את בן זאיד לרגל חג הקורבן ונמסר כי השניים סיכמו לעמוד בקשר ולהיפגש בהמשך.

עוד נמסר בהודעה מלשכת ראש הממשלה כי בנט הודה ליורש העצר על פתיחת שגרירות איחוד האמירויות בישראל ועל אירוח ביקורו הרשמי של שר החוץ יאיר לפיד. ראש הממשלה הדגיש כי הוא רואה חשיבות רבה ביחסים האסטרטגיים בין המדינות אשר מתבטאים, לדבריו, במגוון תחומים. עוד ציין בנט כי גישתה של איחוד האמירויות כלפי ישראל היא "שינוי חשוב המהווה השראה למדינות ומנהיגים נוספים באזור".

סוכנות הידיעות האמירותית דיווחה כי בשיחתם, בירך בן זאיד את בנט על תפקידו החדש, והביע תקווה לעבודה משותפת למען השלום, היציבות והצמיחה באזור. דווח כי השניים שוחחו גם על המאמצים להשגת שלום ופריחה לעמי האזור.

בסוף יוני נחת לפיד באבו דאבי לביקור רשמי ראשון של שר חוץ ישראלי באיחוד האמירויות. לפיד התקבל בשדה התעופה ומשם המשיך לפגישות ולחנוכת השגרירות הישראלית החדשה בבירת האמירויות, אבו דאבי, והקונסוליה בדובאי. בטקס חנוכת השגרירות אמר לפיד: "ישראל מעוניינת בשלום עם שכניה. עם כל שכניה. אנחנו לא הולכים לשום מקום. אנחנו פה כדי להישאר, ולכן אנחנו קוראים לכל מדינות האזור להכיר בזה, ולבוא לדבר איתנו".

הפופולריים