אילינוי, ניו ג'רזי ופלורידה שוקלות להפסיק את השקעותיהן בבן אנד ג'ריס ויוניליוור

בארה"ב שוקלים: הפסקת השקעות בבן אנד ג'ריס

משרד מבקר המדינה בטקסס בוחן אם להכניס את החברות לרשימה השחורה של גופים שבהם אסור להשקיע את כספי קרנות הפנסיה המדינתיות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפעל בן אנד ג'ריס
צילום: רוייטרס

החרם של בן אנד ג'ריס: מדינות אילינוי, ניו ג'רזי, פלורידה ומדינות נוספות בארצות הברית שוקלות להפסיק את השקעותיהן בחברות יוניליוור ובן אנד ג'ריס בעקבות ההחלטה שלא לשווק את מוצרי החברה בהתנחלויות.

משרד המבקר של מדינת טקסס הודיע אמש (חמישי) שהחל לבחון אם בן אנד ג׳ריס וחברת האם שלה יוניליוור עברו על חוקי המדינה בנוגע לחרם על ישראל. במידה שיוחלט כי החברה אכן מחרימה את ישראל, יוכנסו בן אנד ג׳ריס ויוניליוור לרשימה השחורה של חברות שבהן אסור לטקסס להשקיע את כספי קרנות הפנסיה המדינתיות וכמו כן יאסר על חתימת חוזי אספקה חדשים בסכומים של מעל 100,000 דולרים עם החברה. בימים האחרונים משרד החוץ ונציגויות ישראל בארצות הברית פועלים מול המדינות השונות לקדם עמדה ברורה נגד החרם של חברת בן אנד גריס.

מנכ"ל יוניליוור העולמית, אלן ג'ופ, אמר אתמול כי התאגיד "מחויב לחלוטין לישראל". בתדרוך למשקיעים אמר המנכ"ל: "אני חושב שהאמירה החשובה היא שאנחנו נשארים מחויבים למדינת ישראל". הוא ציין שהקבוצה השקיעה מיליארד שקלים בישראל בעשור האחרון, והשקיעה בתוכניות חברתיות ובסטרטאפים ישראלים. "זו החלטה שהתקבלה על ידי בן אנד ג'ריס וההנהלה העצמאית שלהם. אנחנו תמיד הכרנו בחשיבות ההסכם שלנו מול חברת הגלידות על עצמאותם".

במקביל אמר מנכ"ל בן אנד ג'ריס בישראל, אבי זינגר, לכאן חדשות: "ראינו עלייה בהזמנות של 21% מהקמעונאים למדף. ראינו גם ירידה במניית יוניליוור העולמית מתחילת המשבר. אי אפשר להתעלם מזה שראש ממשלת ישראל מתקשר למנכ"ל יוניליוור ואומר שהוא מתכוון להילחם בהחלטה".

הפופולריים