האיום של אלי אבידר אם לא ימונה לשר: "אעשה שמות בתקציב"

האיום של אלי אבידר: "אעשה שמות בתקציב"

שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד יביא ביום ראשון הקרוב את המינוי להצבעה בישיבת הממשלה. ח"כ אבידר בתגובה: לא אסכן את ממשלת השינוי שעליה נלחמתי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ אלי אבידר, ישראל ביתנו
צילום: צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

אם לא יהיו דרמות של הרגע האחרון, חבר הכנסת אלי אבידר ממפלגת ישראל ביתנו צפוי להתמנות לשר במשרד ראש הממשלה כבר ביום ראשון הקרוב. אלא שהמינוי המתוכנן מתבצע בעקבות אולטימטום חריף שהשמיע ח"כ אבידר בשיחות סגורות בימים האחרונים, כך פורסם אמש (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.

על פי הפרסום, ח"כ אבידר איים בשיחות סגורות כי "אם המשא ומתן עם הקואליציה לא יסתדר - אעשה שמות בתקציב. על אף האולטימטום שהציב, אבידר לקח חלק בהצבעות במליאת הכנסת במסגרתן הצביע עם הקואליציה. שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד יביא ביום ראשון הקרוב את המינוי להצבעה בישיבת הממשלה.

בתגובה לפרסום נמסר מטעמו של ח"כ אבידר לכאן חדשות: ״כפי שהתחייב מעל כל במה אפשרית, אלי אבידר לא יסכן את קיום ממשלת השינוי, אשר נלחם על הקמתה למעלה משנה ברחובות, בדיוני המליאה ובוועדות הכנסת״.

בחודש שעבר, שעות לפני השבעת ממשלת בנט-לפיד, פורסמה רשימת התיקים המיועדים לחברי סיעת ישראל ביתנו, במסגרת ח"כ אבידר נותר ללא תפקיד. אבידר, שסרב לשמש השר במשרד האוצר, איים בתגובה להצביע בכנסת באופן עצמאי ובמנותק מסיעתו. אבידר הצביע לבסוף בעד כינון הממשלה.

הפופולריים