משבר הוועדות בכנסת: הקואליציה בהצעה חדשה

משבר הוועדות בכנסת: הקואליציה בהצעה חדשה
לאופוזיציה הוצע לקבל את מתווה הוועדות שנקבע בתמורה לקידום חקיקה של חבריה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הוועדה המסדרת 5.7.2021
צילום: צילום: דוברות הכנסת

משבר הוועדות בכנסת: הקואליציה העבירה לאופוזיציה הצעה חדשה בניסיון למצוא פתרון למצב שנמשך כבר חודש וחצי. לפי ההצעה, אם באופוזיציה יסכימו להקים את הוועדות ולקבל את מתווה הקואליציה בנושא, תסכים הקואליציה להתחיל לאשר בכנסת גם חוקים של האופוזיציה.

עד עכשיו הפילו בקואליציה כל חוק של האופוזיציה באופן אוטומטי. כעת מציעים בקואליציה שתמורת הקמה מוסכמת של הוועדות יתחילו לבחון את הצעות החוק של האופוזיציה באופן ענייני ולגופה של הצעה ולאשר את חלקן בוועדת שרים לחקיקה ובכנסת.

עד כה משותקת עבודן של ועדות רבות ובהן הפנים, החינוך, הבריאות, העבודה והרווחה וביקורת המדינה. לטענת האופוזיציה, הקואליציה "דרסה" אותה בחלוקת הוועדות. בשל כך, האופוזיציה אינה מאפשרת לשתי ועדות שהיא שולטת בהן לפעול, ובתגובה - הקואליציה אינה מפעילה את שאר הוועדות.

יו"ר סיעת יש עתיד ומ"מ יו"ר הקואליציה ח"כ בועז טופורובסקי, אמר השבוע לכאן רדת ב כי בשביל להגיע להסכמות, הקואליציה מקיימת משא ומתן עם האופוזיציה כבר ארבעה שבועות וכי הקואליציה פחות חד-צדדית ממה שהיה בממשלה הקודמת. "כאופוזיציה הגענו להסכמות כי אמרנו שטובת מדינת ישראל זה לא לעשות 'דד-לוק' ברשות המחוקקת", אמר טופורובסקי. הוא הוסיף כי יו"ר הקואליציה עידית סילמן וח"כ זאב אלקין הקדישו שעות למגעים עם גורמים באופוזיציה והציעו להם הצעות מרחיקות שכולן סורבו.

הפופולריים