ליברמן בהתייחסות ראשונה לגזר הדין של פאינה קירשנבאום: מחמיר ולא מידתי

ליברמן: גזר הדין של קירשנבאום מחמיר ולא מידתי

לפני שבוע גזר בית המשפט 10 שנות מאסר על סגנית שר הפנים לשעבר, שהורשעה במסגרת פרשת ישראל ביתנו - העונש החמור ביותר על שוחד מזה שנים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פאינה קירשנבאום ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, מרים אלסטר, פלאש 90

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס היום (רביעי) לראשונה לגזר הדין שהוטל על סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום בפרשת ישראל ביתנו, ואמר כי הוא מחמיר ולא מידתי. "אני מציע לחכות לעליון", ציין ליברמן. "היה שם עונש מחמיר גם כשאני מתייחס לפסקי דין של אותו שופט בנושאים אחרים. קראתי את כל החומרים והעדויות. גם בהשוואה לאישים פוליטיים אחרים הרבה יותר רמי דרג. אין שום קשר בין העובדות כפי שעולה בחקירה לבין פסק הדין".

לפני שבוע גזר בית המשפט עשר שנות מאסר על סגנית שר הפנים לשעבר קירשנבאום, שהורשעה בקבלת שוחד. בנוסף, נגזר עליה 12 חודשים על תנאי, קנס של 900 אלף שקלים וכן חילוט בגובה מיליון שקלים.

מדובר בעונש החמור ביותר על שוחד מזה עשרות שנים. העונש המקסימלי על קבלת שוחד בסעיף החוק הוא עשר שנים על כל עבירה. במקרה הנוכחי, מדובר במספר אישומים ובעבירות נוספות כמו מרמה והפרת אמונים, אך עדיין מדובר בעונש משמעותי ביותר.

השופט פתח את הקראת גזר הדין במילים נוקבות: "קירשנבאום פעלה באופן מושחת ומסואב. לקחה שוחד באופן שיטתי ומתוחכם משמונה גורמים שונים. נטלה נתח מכספי הציבור בסך מצטבר של כ-2 מיליון שקלים, ששימשו אותה ואת מקורביה". 

‏פרקליטיה של פאינה ביקשו לדחות את תחילת מאסרה בשל הכוונה להגיש ערעור. לבסוף, השופט הכריע על עיכוב ביצוע עד ה-5 בספטמבר.

סנגורה של פאינה קירשנבאום, עו"ד גיורא אדרת, התייחס בריאיון לכאן רשת ב לגזר הדין ואמר לתמר אלמוג בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב: היתה עוינות מצד השופט כלפיה. עונש אכזרי. לשלוח אשה בת 66 בעבירות כלכליות לעשר שנות מאסר אין לזה אח ורע. בית המשפט הציג פרשנות קיצונית ולא נכונה.

קירשנבאום היא הנאשמת הבכירה ביותר בפרשת ישראל ביתנו, שנחשפה כבר בשנת 2014. לאורך שנים הועברו במפלגה סכומי עתק לגופים שונים, כמו משרדי ממשלה, רשויות ציבוריות, גופים ציבוריים ועמותות - בתנאי שמקורבי המפלגה יקבלו כסף בחזרה. קירשנבאום עצמה, לפי כתב האישום, תקצבה את החברה לפיתוח השומרון, את עמותת עזרא, את התאחדות היזמים את עמותת איילים, ואת המועצות האזוריות שומרון, בנימין ומגילות - ודרשה מהם להעניק לה הטבות בתמורה.

הפופולריים