לבקשת ירדן: ארה"ב דרשה מישראל הבהרות על חופש הפולחן בהר הבית

ההבהרה בעניין הר הבית - בשל פניית ירדן לארה"ב

בעמאן זעמו על הודעת בנט כי יישמר חופש פולחן ליהודים בהר הבית ופנו לוושינגטון שדרשה הסבר ישראלי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הר הבית מסגד الحرم القدسي
צילום: Sliman Khader/Flash90

המתיחות בהר הבית: הודעת לשכת ראש הממשלה, נפתלי בנט, הבוקר (שני) כי האמירה על חופש הפולחן ליהודים בהר הבית הייתה טעות, באה בעקבות בקשת ארצות הברית להבהרות. כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11.

הודעתו של בנט אתמול עוררה זעם בירדן ובעמאן ביקשו מוושינגטון להתערב בסוגיה. בארצות הברית מיהרו לפנות למשרד החוץ בירושלים ודרשו הבהרות. בעקבות זאת הבהירו בישראל הבוקר כי מדובר בטעות וכי אין שינוי בסטטוס קוו בהר הבית.

אחרי שראש הממשלה בנט קרא אתמול, תשעה באב, לחופש פולחן בהר הבית - בסביבתו הסבירו כי "אין שינוי בסטטוס קוו, הכוונה הייתה לחופש ביקור". בנט הודיע אתמול בתום הארכת מצב שקיים כי תימשך עלייה מסודרת של יהודים להר בתשעה באב. בנט הדגיש בהודעתו כי חופש הפולחן בהר הבית יישמר באופן מלא גם למוסלמים, המציינים בימים הקרובים את חג הקורבן. אם כי לפי הנחיות המשטרה, קיים איסור תפילת יהודים בהר הבית. לאחר מכן ראש הממשלה הוציא הודעה נוספת בערבית.

כ-1,700 יהודים עלו אתמול להר, בהם חברי הכנסת עמיחי שיקלי, שרן השכל, ויום טוב כלפון. במשך היום הושמעו גינויים ברחבי העולם הערבי, וגם בקרב הציבור הערבי בישראל, לעליית יהודים היום להר הבית, ועימותים התפתחו במקום.

הפופולריים