חודש להשבעת הממשלה: רוב ועדות הכנסת עדיין משותקות

חודש להשבעת הממשלה: רוב ועדות הכנסת משותקות

מאבקי כוח בין הקואליציה לאופוזיציה שיתקו את ועדות הפנים, החינוך, הבריאות, העבודה והרווחה, ביקורת המדינה ועוד. מ"מ יו"ר הקואליציה ח"כ בועז טופורובסקי: "הכנסת לא יכולה להיות משותקת עד שמישהו באופוזיציה יסכים לדבר איתנו". ח"כ שטייניץ על חלוקת המקומות בוועדות הכנסת: "פיגוע חסר תקדים בדמוקרטיה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת 01.07.21
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על אף שחלף חודש מהקמת הממשלה - רוב ועדות הכנסת משותקות עדיין בשל מאבקי כוח בין הקואליציה לאופוזיציה. כך דווח הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. על פי הדיווח, משותקות בין היתר ועדות הפנים, החינוך, הבריאות, העבודה והרווחה, ביקורת המדינה ועוד. לטענת האופוזיציה, הקואליציה "דרסה" אותה בחלוקת הוועדות. בשל כך, האופוזיציה אינה מאפשרת לשתי ועדות שהיא שולטת בהן לפעול, ובתגובה - הקואליציה אינה מפעילה את שאר הוועדות.

צפו בריאיון עם ח"כ טופורובסקי מתוך "סדר יום" עם קרן נויבך

בתוך כך, יו"ר סיעת יש עתיד ומ"מ יו"ר הקואליציה ח"כ בועז טופורובסקי אמר כי בשביל להגיע להסכמות, הקואליציה מקיימת מו"מ עם האופוזיציה כבר ארבעה שבועות. בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, אמר ח"כ טופורובסקי כי הקואליציה פחות חד-צדדית מהממשלה הקודמת. "כאופוזיציה הגענו להסכמות כי אמרנו שטובת מדינת ישראל זה לא לעשות 'דד-לוק' ברשות המחוקקת", אמר טופורובסקי. הוא הוסיף כי יו"ר הקואליציה עידית סילמן וח"כ זאב אלקין הקדישו שעות למו"מ עם גורמים באופוזיציה והציעו להם הצעות מרחיקות שכולן סורבו.

"אם לא תהיה ברירה אנחנו נעשה את מה שצריך, הכנסת לא יכולה להיות משותקת עד שמישהו באופוזיציה יסכים לדבר או להסכים איתנו", אמר יו"ר סיעת הליכוד. "אם צריך נקים את הוועדות, נבחר את יושבי הראש על דעתנו ולא על דעת האופוזיציה, נקדם את החוקים בצורה מהירה", הוסיף.

צפו בריאיון עם ח"כ שטייניץ מתוך "הבוקר הזה" עם רן בנימיני

מוקדם יותר אמר חבר הכנסת יובל שטייניץ מהליכוד, בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי "מעולם לא ניסו לרמוס את זכויות האופוזיציה בצורה כזו ולקפח אותה במספר החברים שמגיעים לה בוועדות הכנסת". ח"כ שטייניץ הוסיף כי "ב-2015, כשהיינו ממשלת 61, היה לנו במקסימום רוב של ח"כ אחד בוועדות החשובות. זה פיגוע חסר תקדים בדמוקרטיה".

הפופולריים