אחרי העימות ביניהם: גנץ וסער סיכמו לבחון יחד הקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות

גנץ וסער יבחנו יחד - ועדת חקירה לפרשת הצוללות

היועמ"ש מנדלבליט ישתתף בתהליך, תוך התחשבות במשפט הפלילי שמתנהל בהקשר לפרשה • בחודש שעבר ביקש סער מגנץ לפעול מולו ולא בתקשורת בכל מה שקשור לוועדת הצוללות, אבל גנץ פרסם על כך הודעות - מה שגרר עימות בין השניים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ וסער
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

שר הביטחון בני גנץ ושר המשפטים גדעון סער סיכמו היום (שישי) לבחון ביחד את האפשרות של הקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות וכלי השיט - זאת לאחר העימות ביניהם בנושא.

הדיונים ועבודת המטה יעשו בין משרדיהם, וביחנו את הצעתו של שר הביטחון גנץ. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ישתתף בתהליך, בהתחשב במשפט הפלילי שמתנהל בהקשר לפרשה זו.

בסוף חודש יוני התקיימה שיחה אישית בין גנץ לסער, בה אמר שר הביטחון ליו"ר תקווה חדשה כי הוא מעוניין מאוד לקדם את הקמת ועדת החקירה לפרשת הצוללות, וסער השיב לו שלא יעשה זאת בצורה תקשורתית והציע שיקדמו זאת בתיאום יחד עם היועץ המשפטי לממשלה - אולם גנץ בחר בגישה אחרת והוציא הבוקר הודעות לתקשורת בנושא.

בסביבת גנץ תקפו היום את סער ואמרו כי שר המשפטים משקר בטיעונים שלו, והגיע הזמן שראשי הקואליציה יסירו את המסיכות ויגידו אם הם תומכים או מתנגדים להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות. גדעון סער קיבל אז גיבוי מלא מחברי יש עתיד. בכיר במפלגתו של לפיד תקף את גנץ ואמר: "הגיע הזמן ששר הביטחון יפסיק עם הפרובוקציות בממשלה החדשה".

הפופולריים