המסר של הרשימה המשותפת ללפיד: לא מעוניינים להפיל את הממשלה

המסר החיובי של הרשימה המשותפת ללפיד

במפלגה שבאופוזיציה מסרו לרה"מ החליפי שיש מה לדבר בעניין תמיכה בתקציב: "לא רוצים להפיל את הממשלה ושנתניהו יעלה עם ממשלת 65 ח"כים" • אחרי ההפסד במליאה: בקואליציה שוקלים לוותר על חוק הדיינים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש90

על רקע המהלומות שסופגת הקואליציה בימים האחרונים, גורמים ברשימה המשותפת אמרו לראש הממשלה החליפי יאיר לפיד: "אנחנו לא רוצים להפיל את הממשלה כדי שנתניהו יעלה עם ממשלת 65 חברי כנסת. יש על מה לדבר בעניין תמיכה בתקציב". כך פורסם בחדשות הערב (חמישי) בכאן 11. 

לפיד נפגש עם חברי המשותפת בימים האחרונים וביקש את תמיכתם בחוק התקציב עליו עובדת הממשלה. ברשימה המשותפת אומרים שהם יתכנסו בשבוע הבא, חג הקורבן, כדי לגבש רשימת דרישות בתמורה לתמיכה בתקציב.

היום הפסידה הקואליציה בהצבעה על חוק הדיינים במליאה, עקב טעות בהצבעה של יו"ר הכנסת מיקי לוי. בקואליציה שוקלים לוותר על חוק הדיינים, גם בגלל לוח הזמנים הקצר עד לפגרה, אך בעיקר בגלל שעל סדר יומה חוקים חשובים ודחופים מחוק זה. לפי שעה בתקווה חדשה דורשים להביא את החוק להצבעה ולעמוד בהסכמים. 

חוק הדיינים נועד להגדיל את הוועדה לבחירת דיינים מ-11 ל-13 חברים, באמצעות הוספת עוד שר וטוענת רבנית כחברים בוועדה. כך שבוועדה יהיו בסך הכול שלושה שרים ושתי טוענות רבניות. ביממה האחרונה ספגה הקואליציה כמה מפלות, לאחר שחוק יסוד הממשלה נדחה בהיעדר רוב, וחוק הקנאביס נדחה בשל התנגדות של רע"ם.

הפופולריים