אמסלם נגד רגב: הוויכוח בליכוד על הדרישה לעתור לבג"ץ

אמסלם נגד רגב: הוויכוח על הדרישה לעתור לבג"ץ

רגב הביעה תמיכה במהלך וטענה: "אסור לתת לקואליציה לדרוס אותנו" • אמסלם הגיב: "אסור לנו לעשות את זה, אנחנו לא מאמינים בו" • גם לוין התנגד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רגב ואמסלם
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90 יונתן זינדל, פלאש 90

ויכוח פרץ היום (שני) בסיעת הליכוד בשאלה אם לפנות לבג"ץ כדי שיתערב בצעדי הקואליציה, בעיקר בענייני חלוקת התפקידים בכנסת. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי חברת הכנסת מירי רגב הביעה את דעתה בעד המהלך, בזמן שחבר הכנסת דוד אמסלם התנגד. 


רגב אמרה: "אני בעד לפנות לבג"ץ נגד ההתנהלות הכוחנית והדורסנית של הקואליציה. מעולם הכנסת לא נהגה ככה כלפי אופוזיציה, לאופוזיציה יש תפקיד חשוב ואי אפשר לדרוס אותנו". אמסלם הגיב: "לא משנה מה אסור לנו לפנות לבג"ץ, אנחנו לא מאמינים בו". גם חבר הכנסת יריב לוין התנגד לדרישתה של רגב. 

בעבר בליכוד מחו נחרצות נגד התערבות בג"ץ בהחלטות הכנסת והממשלה, לאורך שנות המפלגה בשלטון. בליכוד טענו פעם אחר פעם לפגיעה בעקרון הפרדת הרשויות. 

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' התייחס לשאלת כאן חדשות אם בכוונת האופוזיציה לפנות לבג"ץ נגד החלטת הוועדה המסדרת באשר להרכב הוועדות הקבועות. "זה מסוג הדברים שבהם בג"ץ אמור להתערב, כשנחצים קווי המשחק הדמוקרטיים". ציין סמוטריץ', והעריך שבית הדין לא יתערב. "כשבג"ץ מקבל בקשות משמאל הוא נענה, כשהבקשות מימין - הוא יסביר מדוע לא". 

הפופולריים