בנט הודיע: ראש המל"ל הבא - ד"ר איל חולתא

בנט הודיע: ראש המל"ל הבא - ד"ר איל חולתא

ראש הממשלה מינה את חולתא שכיהן בשורה של תפקידים ניהוליים בכירים במוסד, בהם עסק לרוב בנושא איראן • הוא יחליף בתפקידו את מאיר בן שבת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש המל"ל הבא - ד"ר איל חולתא
צילום: ראש המל"ל הבא - ד"ר איל חולתא

עדכון 12.07.21: תא"ל אבי גיל ימונה למזכיר הצבאי של ראש הממשלה בנט, ויועלה לדרגת אלוף

ראש הממשלה נפתלי בנט מינה היום (ראשון) את דוקטור איל חולתא ליועץ לביטחון לאומי וראש המטה לביטחון לאומי. חולתא כיהן בשורה של תפקידים ניהוליים בכירים במוסד, בהם ראש האגף לתכנון אסטרטגי ומדיניות וראש אגף הטכנולוגיה.


חולתא, בן 45, נשוי ואב לשלושה, תושב כפר סבא, בעל דוקטורט בפיזיקה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הארוורד, בוגר תוכנית "תלפיות" של צה"ל להכשרת מנהיגות טכנולוגית באוניברסיטה העברית. בשירותו במוסד, שארך 23 שנים, זכה בפרס ביטחון ישראל.

יו"ר ועדת חוץ וביטחון רם בן ברק אמר לכאן חדשות על מינוי חולתא כי "זהו מינוי מצויין. מינוי בהחלט ראוי לתפקיד". לפני כשבועיים ראש המטה לביטחון לאומי היוצא, מאיר בן שבת, הודיע לבנט על סיום תפקידו לאחר ארבע שנים. לאחר הקמת הממשלה החדשה, נענה בן שבת, בן ה-55, לבקשתו של בנט ונשאר בתפקיד כדי לשמור על היציבות והרציפות התפקודית. הוא ימשיך בתפקידו עד סוף חודש אוגוסט.

להיות חבר קבינט | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

בנט הודה לבן שבת על תרומתו לביטחון ישראל, ושיבח אותו על שנים ארוכות של תרומה לביטחון ישראל בצורה מקצועית ומוצלחת. "מאיר כיהן בשורה של תפקידים ובכולם הפגין ביצועים מרשימים, תוך הבנה מעמיקה של האתגרים המדיניים והביטחוניים מולם ניצבת מדינת ישראל. גם במשבר הקורונה, עבד מאיר לילות כימים למען בריאותם של אזרחי ישראל, ותפקד בצורה ראויה להערכה. אני סמוך ובטוח כי נכונה לו עוד תרומה רבה למדינת ישראל גם בעתיד".

בן שבת שירת בשב"כ עשרות שנים ובתפקידו האחרון היה ראש מרחב דרום. לפני כחצי שנה פורסם בכאן חדשות כי בשב"כ חוששים שראש הממשלה דאז, בנימין נתניהו, מתכוון למנות את בן שבת לתפקיד. בשיחות סגורות אמרו בכירים בשב"כ כי אם ימונה מאיר בן שבת לראש השירות, זה לא יהיה מסיבות מקצועיות - אלא אישיות ופוליטיות. עד הוסיפו הבכירים כי "בן שבת אינו מתאים לעמוד בראש הארגון מסיבות מקצועיות. אם הוא ימונה לראש השירות - נפרוש, כי אין לנו אמון בו", אמרו.

הפופולריים