דיווח: נתניהו בירך את ביידן, טראמפ זעם - "הבגידה האולטימטיבית"

דיווח: נתניהו בירך את ביידן - טראמפ זעם

בספר חדש של העיתונאי מייקל וולף, נכתב שב-7 בנובמבר, שעות לפני שהמדיה הכריזה על הניצחון של נשיא ארה"ב - ראש האופוזיציה צייץ ובירך אותו • טראמפ סירב לקבל את ההפסד ואמר ליועצים שלו: "הציוץ של נתניהו נכתב לפני שהדיו יבש בכלל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וטראמפ מביקורו בארץ חודשים לאחר כניסתו לנשיאות, מאי 2017
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ כעס על בנימין נתניהו כשזה צלצל לברך את נשיא ארה״ב ג'ו ביידן על ניצחונו. הלילה (חמישי) דווח שבספר חדש של העיתונאי מייקל וולף, נכתב שב-7 בנובמבר, שעות לפני שהמדיה הכריזה על הניצחון של ביידן, ראש הממשלה דאז צייץ ובירך אותו. באותו הזמן טראמפ סירב לקבל את ההפסד, ולטענת וולף, אמר ליועצים שלו: "הציוץ של נתניהו נכתב לפני שהדיו יבש בכלל". טראמפ הוסיף "זו הבגידה האולטימטיבית".

המיליונים שלא הולכים לשום מקום: מה יקרה לטראמפיזם אחרי טראמפ? | מואב ורדי

וולף כתב בספרו שטראמפ האמין שהוא בעצמו עשה עבור ישראל יותר מכל נשיא אמריקני אחר, ושנתניהו היה "חייב לו" - ואז מכר אותו.

בסוף חודש פברואר טראמפ נאם בכינוס של התנועה השמרנית באורלנדו שבפלורידה, לראשונה מאז סיים את תפקידו כנשיא ועזב את הבית הלבן בינואר. בנאום שנמשך יותר משעה וחצי תקף הנשיא את ביידן, מתח ביקורת על ההתנהלות מול איראן וגם רמז על כוונתו להתמודד שוב לנשיאות. 

"המסע שהתחלנו לפני ארבע שנים רחוק מלהסתיים", פתח טראמפ. "נעשה את מה שהתחלנו מחדש - וננצח". הנשיא לשעבר הבהיר שהוא לא מתכוון להקים מפלגה חדשה והבטיח להיאבק "בסוציאליזם ובקיצוניות".

טראמפ ביקר בחריפות את הנשיא ביידן ואמר: "חשבנו שהממשל הזה יהיה רע, אבל מעולם לא דמיינו כמה רחוק הוא ילך וכמה רע הוא יהיה. הקמפיין שלו היה מלא שקרים". טראמפ האשים את ביידן בכך שהוא מתכוון לפגוע בעובדים בענף האנרגיה, וטען שהוא מותיר את הגבול עם מקסיקו פרוץ לכניסה של המוני מהגרים בלתי חוקיים, ובהם סוחרי סמים ועבריינים. 

בהמשך הנשיא לשעבר רמז שהוא עשוי לרוץ שוב לנשיאות: "מי יודע, אולי אחליט להביס אותם בפעם השלישית". על הניסיונות להחיות את השיחות על הסכם הגרעין הוא הוסיף: "הממשל החדש הסיר את הסנקציות שלנו על איראן ובטיפשותו ויתר על המנוף שהיה לנו לפני משא ומתן. אם היו לנו בחירות הוגנות התוצאות היו אחרות לגמרי והיה לנו הסכם עם איראן בשבוע הראשון של הממשל". טראמפ טען את הדברים על אף שממשל ביידן לא הסיר סנקציות על איראן. 

הפופולריים