ח"כ שיקלי לכאן רשת ב: היום הייתי מצביע לליכוד

ח"כ שיקלי לכאן רשת ב: היום הייתי מצביע לליכוד

חברי סיעת מרצ השמיעו האשמות קשות בפגישה עם רה"מ שעות לפני ההצבעה על חוק האזרחות: "הקואליציה לא סופרת אותנו" • השרה שקד: אארגן רוב לחוק האזרחות ואעלה שוב להצבעה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיחי שיקלי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר שהפיל את חוק האזרחות: חבר הכנסת עמיחי שיקלי מימינה אומר כי יש סיכוי שיתמודד בבחירות הבאות לכנסת כחלק ממפלגת הליכוד. בריאיון לקלמן ליבסקינד ורועי שרון בכאן רשת ב אמר היום (רביעי) כי לו היו הבחירות מתקיימות היום, הוא היה מצביע ככל הנראה לליכוד, משום שאין מפלגה ליברלית מימין לו.

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת שיקלי בכאן רשת ב

"אני לא שיניתי כהוא זה מעמדותיי - 'ימינה' הקימה ממשלה בלי חזון ובלי עוגן, בצעד שהוא מעילה באמון הציבור. היא מחקה את הדי-אן-איי שלה ואני שמח שאני לא שם", אמר שיקלי. עם זאת, הוא הבהיר כי לא הוצע לו שריון בליכוד וציין כי אם 'ימינה' תכריז עליו 'פורש' ותחסום את דרכו להצטרף לסיעה קיימת - אפשר שיקים מפלגה חדשה.

לשאלה כיצד יצביע על תקציב המדינה השיב כי אין להסיק מדבריו שהוא יצביע בהכרח נגד התקציב. באשר להצבעתו נגד חוק האזרחות, אמר חבר הכנסת שיקלי כי ההחלטה גמלה בקרבו בעקבות השינויים שהוכנסו בחוק במהלך אותו לילה.

נציגי מרצ לבנט: "הקואליציה לא סופרת אותנו"

חברי סיעת מרצ השמיעו האשמות קשות בפגישה שקיימו עם ראש הממשלה נפתלי בנט שעות לפני ההצבעה על חוק האזרחות. הבוקר דווח בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי חברי הכנסת טענו בפגישה כי לתחושתם "הקואליציה הזו פשוט לא סופרת אותנו". עוד אמרו חברי הסיעה כי ההסדר שאליו הגיעו בעניין המאחז אביתר וחוק האזרחות מדגימים שלא מתחשבים בעמדת המפלגה בקואליציה.

על פי הדיווח, בתגובה להאשמות ניסה ראש הממשלה בנט לפייס את נציגי המפלגה, אמר שהוא מבין ללבם ורואה את הביקורת שנמתחת עליהם במחוזות השמאל. רה"מ הוסיף כי בקרוב גם האגף הימני בממשלה "יחטוף חזק מהימין" כשיתחילו להגיע הצעות החוק הפרטיות והוא יידרש להצביע נגדן.

השרה שקד: אארגן רוב לחוק האזרחות ואעלה שוב להצבעה

מוקדם יותר הבוקר אמר שרת הפנים איילת שקד כי תפעל לשוב ולהביא להצבעה את חוק האזרחות בשבועות הקרובים. "אנסה לגבש רוב לחוק הזה, הוא חשוב מאוד לביטחונה של מדינת ישראל ולאופיה", אמרה השרה שקד לאריה גולן בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם שרת הפנים שקד בכאן רשת ב

שקד מתחה ביקורת נוקבת על הליכוד ועל הסיעות המכנות עצמן "המחנה הלאומי" ואמרה כי הצבעתן נגד החוק היא אות קלון עבורן ומלמדת על חוסר אחריות לאומית ועל התנהלות מופקרת. "התביישתי לראות במליאה חברי כנסת מהימין רוקדים הורה עם איימן עודה ועם עופר כסיף", אמרה שקד. היא ציינה כי לפני כחודש בלבד, בממשלה הקודמת, הצביעו הליכוד והחרדים בעד אותה הצעת חוק.

בעניין ההצבעה על התקציב, אמרה שרת הפנים כי היא תהיה ציון דרך חשוב משום שהמדינה מתנהלת כבר כמה שנים בלי תקציב. "נעשה כל שביכולתנו להעביר תקציב טוב עם רפורמות, כדי להזניק קדימה את הכלכלה", אמרה שקד.

הפופולריים