מנכ"ל בית הנשיא: גורמים פוליטיים השתמשו בריבלין כדי לשסע

"גורמים פוליטיים השתמשו בנשיא כדי לשסע"

הראל טובי: ליחסי ריבלין-נתניהו לא הייתה השפעה על תפקידו של הנשיא • ח"כ רוזין על חוק האזרחות: מרצ לא יכולה להצביע בעד חוק שהגשנו נגדו בג"ץ, אם הליכוד יפיל אותו כנראה שהוא לא חוק חשוב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא המדינה ראובן ריבלין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי התראיין היום (שבת) לדב גיל-הר בכאן 11 על רקע סיום הקדנציה של ראובן ריבלין. טובי אמר כי ליחסי ריבלין-נתניהו לא הייתה השפעה על תפקידו של הנשיא. בעניין התמונה המסורתית אמר כי ריבלין לא הצטלם עם נתניהו כי לא רצה לחגוג אחרי הבחירות. הוא ציין כי גורמים פוליטיים השתמשו בנשיא כדי לקטב ולשסע.


חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ אמרה לדב גיל-הר בתוכנית הכול פוליטי כי היא הייתה מעדיפה שתהיה ממשלה צרה יותר. על פשרת אביתר אמרה כי זה "תקדים מסוכן". על השאלה איך תצביע בעניין חוק האזרחות השיבה כי מפלגתה לא יכולה להצביע בעד חוק שהגישו נגדו בג"ץ. "אם הליכוד יפיל אותו כנראה שהוא לא חוק חשוב", הוסיפה רוזין.


חבר הכנסת גלעד קריב אמר בריאיון לדב גיל הר על ההצבעה הכפולה של ח"כ קארה כי "הוא לא ניסה לגנוב הצבעה, סילמן לא הספיקה להגיע והוא סימן לה שהוא מצביע בשבילה". בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11 הוסיף על חוק האזרחות: "אני מאמין מאוד בעיקרון השוויון ומתכוון להוביל מהלכים שיעגנו אותו בחוקי היסוד של ישראל"


מוקדם יותר היום מתח השר לביטחון הפנים עמר בר לב ביקורת על הפשרה בין הממשלה למתנחלים בסוגיית אביתר וכינה אותה "חצי היריון". באירוע שבתרבות בחולון אמר בר לב כי על שר הביטחון גנץ לוודא שהמתנחלים לא ישובו להתגורר במאחז ושלא תוקם בו ישיבה בשנים הקרובות.

השר לביטחון הפנים ציין שהטיפול בנושא המאחז הלא חוקי נכפה על הממשלה והוסיף כי בשל הרכבה המיוחד היא לא תוכל להרשות לעצמה לטפל ב"תפוחי אדמה לוהטים" מסוג זה ותידרש לנטרלם מבעוד מועד.

חבר הכנסת יאיר גולן אמר בריאיון לכאן רשת ב כי המתווה שסוכם הוא טעות חמורה ביחס למפעל הציוני. "פשרה רעה מאוד, ומסוכנת לעתיד ישראל", אמר גולן. בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "יומן השבוע" אמר גולן כי "הפראות המופרעת הייתה צריכה להיענות ביד חזקה". גולן הבהיר שמרצ תפעל ליציבות של הממשלה ולקיומה, אבל לא בכל מחיר.

 

הפופולריים