ראש המטה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, פורש מתפקידו

ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת פורש

בן שבת ימשיך בתפקידו עד סוף חודש אוגוסט - אז ימנה לו ראש הממשלה בנט מחליף
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר בן שבת
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

ראש המטה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, הודיע הערב (רביעי) לראש הממשלה, נפתלי בנט, על סיום תפקידו לאחר ארבע שנים. לאחר הקמת הממשלה החדשה, נענה בן שבת, בן ה-55, לבקשתו של בנט ונשאר בתפקיד כדי לשמור על היציבות והרציפות התפקודית. הוא ימשיך בתפקידו עד סוף חודש אוגוסט כשעד אז ימנה לו ראש הממשלה מחליף. 

בנט הודה לבן שבת על תרומתו לביטחון ישראל, ושיבח אותו על שנים ארוכות של תרומה לביטחון ישראל בצורה מקצועית ומוצלחת. "מאיר כיהן בשורה של תפקידים ובכולם הפגין ביצועים מרשימים, תוך הבנה מעמיקה של האתגרים המדיניים והביטחוניים מולם ניצבת מדינת ישראל. גם במשבר הקורונה, עבד מאיר לילות כימים למען בריאותם של אזרחי ישראל, ותפקד בצורה ראויה להערכה. אני סמוך ובטוח כי נכונה לו עוד תרומה רבה למדינת ישראל גם בעתיד".

שר הביטחון, בני גנץ, הודה גם הוא לבן שבת: "‏בשמי ובשם מערכת הביטחון, אני מבקש להודות למאיר בן שבת, על שירותו במשך עשרות שנים למען ביטחונה וחוסנה הפנימי של מדינת ישראל. מאיר לקח חלק בתהליכים מעצבים משמעותיים באזור בשנים האחרונות, ואני בטוח שימשיך לשרת את מדינת ישראל, גם בהמשך".

בן שבת שירת בשב"כ עשרות שנים ובתפקידו האחרון היה ראש מרחב דרום. לפני כחצי שנה פורסם בכאן חדשות כי בשב"כ חוששים שראש הממשלה דאז, בנימין נתניהו, מתכוון למנות את בן שבת לתפקיד. בשיחות סגורות אמרו בכירים בשב"כ כי אם ימונה מאיר בן שבת לראש השירות, זה לא יהיה מסיבות מקצועיות - אלא אישיות ופוליטיות. עד הוסיפו הבכירים כי "בן שבת אינו מתאים לעמוד בראש הארגון מסיבות מקצועיות. אם הוא ימונה לראש השירות - נפרוש, כי אין לנו אמון בו", אמרו.

הפופולריים