לראשונה: רה"מ בנט שוחח עם נשיא מצרים א-סיסי

לראשונה: רה"מ בנט שוחח עם נשיא מצרים א-סיסי

השניים הבהירו כי הסכם השלום בין המדינות הוא "אבן יסוד ביציבות המזרח התיכון יותר מארבעה עשורים. המנהיגים סיכמו לקדם פגישה ביניהם בהקדם ודנו בחשיבות קידום שיתוף הפעולה בין ישראל למצרים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
א-סיסי ובנט
צילום: צילום: אי-פי

נשיא מצרים עבד אל פתח א-סיסי שוחח היום (שני) עם ראש הממשלה נפתלי בנט, לראשונה מאז שנכנס לתפקיד. השניים הבהירו כי הסכם השלום בין המדינות הוא "אבן יסוד ביציבות המזרח התיכון יותר מארבעה עשורים. המנהיגים סיכמו לקדם פגישה ביניהם בהקדם ודנו בחשיבות קידום שיתוף הפעולה בין ישראל למצרים במישור הכלכלי, המסחרי והאזרחי.

ראש הממשלה הודה לנשיא מצרים על תפקידה החשוב של ארצו בביסוס היציבות, הביטחון והשלום באזור, וכן על תיווכה בסוגייה הפלסטינית, בדגש על מאמציה לקידום פתרון בנושא השבויים והנעדרים בעזה. על פי הודעת בנט, נשיא מצרים עמד על הצורך לבסס את הפסקת האש ברצועת עזה, במטרה לשפר את מצבם האזרחי וההומניטרי של תושבי הרצועה, וציין את הצורך בחידוש התהליך המדיני.

אתמול הגיע נשיא המדינה ראובן ריבלין לניו יורק, לקראת פגישתו עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הערב. במהלך ביקורו, עתיד ריבלין להיפגש גם עם מזכ"ל האו״ם, יו"ר בית הנבחרים האמריקני ונציגי הקהילה היהודית.

בד בבד, שר החוץ יאיר לפיד נפגש אתמול עם שר החוץ הבחרייני עבד אל לטיף אל זיאני. כמו כן, נפגש לפיד גם עם שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן ועם שר החוץ האיטלקי לואיג'י די מאיו.

הפופולריים