גלעד ארדן הודיע לבנט: פורש מתפקידי כשגריר בארה"ב

ארדן הודיע לבנט: פורש מתפקידי כשגריר בארה"ב
ארדן יישאר בתפקידו כשגריר ישראל באו"ם: "נכון בעיניי שמי שייצג את הממשלה אל מול הממשל האמריקני, ימונה על ידי הממשלה המכהנת" • לפיד ושר החוץ האמריקני בלינקן נפגשו ברומא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלעד ארדן בטקס חילופי שרים במשרד לביטחון פנים בירושלי, 18.05.20
צילום: צילום: יונתן זינדל , פלאש 90

שגריר ישראל לארצות הברית ולאו"ם, גלעד ארדן, הודיע היום (ראשון) ראש הממשלה נפתלי בנט כי הוא מבקש לסיים את תפקידו כשגריר ישראל בארצות הברית מיד עם מינוי שגריר חדש מטעם ראש הממשלה, ועדכן כי בכל מקרה לא ימשיך בתפקיד זה לאחר חודש נובמבר. ארדן ימשיך לכהן כשגריר ישראל לאו"ם.

בהתאם להסכם הקואליציוני שנחתם עם הקמת הממשלה הקודמת, נקבעה ואושרה בממשלה תקופת כהונתו של השגריר ארדן בוושינגטון עד לסוף חודש נובמבר 2021, בשל חילופי ראשי הממשלה שתוכננו.

השגריר ארדן מסר: "הקשרים החזקים שנבנו עם הממשל הוכיחו את עצמם במבצע 'שומר החומות', במהלכו גיבה הממשל האמריקני את מדיניותה של ישראל, תוך כדי פעילות משותפת לבלימת יוזמות נגדנו במועצת הביטחון, וקבלת סיוע ביטחוני שיאפשר את חידוש מיירטי כיפת ברזל ושדרוגה".

את החלטתו לסיים את תפקידו, הסביר ארדן: "נכון בעיניי שמי שייצג את הממשלה אל מול הממשל האמריקני, ימונה על ידי הממשלה המכהנת ולכן הבעתי בפני ראש הממשלה את נכונותי לסיים את כהונתי מיד לאחר אישור שגריר מטעמו בממשלה. אמשיך להגן על ישראל באו"ם ולהילחם על צדקתנו בזירה הבין-לאומית".

שר החוץ לפיד נפגש עם מקבילו האמריקני בלינקן

שר החוץ יאיר לפיד נפגש עם מקבילו האמריקני אנתוני בלינקן ברומא. בפתח הפגישה התייחס לפיד לכך ששני הממשלים בישראל ובארצות הברית חדשים, וביקר את הממשלה הקודמת בישראל: "בשנים האחרונות בוצעו טעויות מצד ישראל בהתנהלות מול האמריקנים, בכוונתנו לתקן אותן". לפיד גם התייחס להסכם הגרעין האיראני ואמר: "יש לנו אי הסכמות בנוגע להסכם הגרעין בווינה - הדרך לדון בדברים הללו היא  בשיחות ישירות לא במסיבות עיתונאים".

בלינקן התייחס גם הוא לגרעין האיראני ואמר: "נדון בנושא. יש לנו מחלוקות - אבל אותם יעדים. וצריך לדבר אחד עם השני כדי לפתור מחלוקות. יש מחוייבות אמריקנית לבטיחון ישראל".

הפופולריים