עו"ד איסמן מונה לפרקליט המדינה, 3 שרות נמנעו

עו"ד איסמן מונה לפרקליט המדינה, 3 שרות נמנעו

השרים אישרו בישיבת הממשלה את המינוי, בהימנעות השרות מיכאלי, זנדברג ותמנו-שטה • ויכוח בין הורוביץ וסער על "חוק פיצול הליכוד" • שקד: מצפה מהאופוזיציה לתמוך בחוק האזרחות • בנט הודיע בפתח הישיבה כי אין כוונה להטיל מגבלות הקיץ ועל מינוי האלוף במיל' רוני נומה לפרויקטור הקורונה בנתב"ג
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמית איסמן פרקליט המדינה27.6.21
צילום: באדיבות דוברות משרד המשפטים

הממשלה אישרה היום (ראשון) בישיבתה את מינויו של עו"ד עמית איסמן לתפקיד פרקליט המדינה. השרות מרב מיכאלי, תמר זנדברג ופנינה תמנו-שטה נמנעו בהצבעה על אישור מינויו, זאת ברקע הטענות נגדו על כך שהתבטא באופן פוגעני כלפי נשים שעבדו תחתיו. שר המשפטים גדעון סער ציין בישיבה כי המינוי "יחלץ את פרקליטות המדינה מתקופה ממושכת של יותר משנה וחצי שבה התפקיד לא היה מאוייש".

להיות חבר קבינט | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

במהלך ישיבת הממשלה התפתח ויכוח סביב החוק לפיצול הליכוד. שר הבריאות, ניצן הורוביץ, אמר כי הוא מסתייג מעניין התפלגות מפלגות. "זה לא מציאותי וגם בניגוד למה שאנחנו רוצים לעודד. אני חושב שהסעיף הזה מיותר", אמר הורוביץ.

שר הפנים גדעון סער השיב לו: "זה לא נכון שבאים עכשיו מתוך הממשלה ומחליטים מה כן ומה לא. הדבר הזה עלה במשא ומתן הקואליציוני. זה מייצר אפשרות וצריך ללכת לדבר הזה". סער הוסיף כי לפני "התרגיל המסריח" כל חבר כנסת יכול היה להתפלג. "זה לא מה שאנחנו מציעים", אמר.

בד בבד, שרת הפנים איילת שקד התייחסה הבוקר למשבר חוק האזרחות, ועדכנה כי הוא יעלה השבוע להצבעה "כלשונו וללא שינויים". שקד אמרה את הדברים לפני ישיבת הממשלה והוסיפה כי היא מצפה מהאופוזיציה להצביע בעד החוק. 

בנט הודיע: האלוף במיל. רוני נומה ימונה לפרויקטור בנתב"ג

בפתח הישיבה, הבהיר ראש הממשלה, נפתלי בנט, כי אין כוונה להטיל מגבלות הקשורות להתפשטות הקורונה בקיץ הקרוב, אך עם זאת קרא לציבור להתחסן. בהמשך, הודיע בנט כי האלוף במילואים רוני נומה, ששימש פרויקטור קורונה במגזר החרדי, ימונה כעת לפרויקטור קורונה בנמל התעופה בן גוריון ואחראי על המעברים כדי למנוע כניסת וריאנטים לשטחי ישראל.

בנט ציין כי ברצונו להכפיל פי שלושה את מספר המתחסנים, ולהגיע ל-30 אלף מחוסנים ביום. הוא הוסיף: "כדי שננצח את הקורונה צריך שהממשלה תנהל אבל שהציבור ישתף פעולה. אני יכול לומר לכם שמצידנו העסק מנוהל היטב". בתוך כך קרא לציבור: "אם אתם לא רוצים שיהיו עליכם מגבלות, צאו היום להתחסן". 

בעקבות התפרצות הקורונה המחודשת בימים האחרונים, במשרד הבריאות סבורים כי דרושות הגבלות נוספות, זאת לאחר השבת חובת עטיית המסכות בחללים סגורים. בתוכנית "השבוע" שלשום פורסם כי במשרד הבריאות שוקלים הוראה על צמצום התקהלויות וחובת בדיקות ללא-מחוסנים שירצו להיכנס לפעילויות מסוימות. בכיר במערכת הבריאות הבהיר שהגישה היא לא לתת לתחלואה לעלות - גם במחיר ביקורת ציבורית.

הפופולריים