"לא נאפשר להפריד בינינו": ההצהרה החריגה של המפלגות החרדיות

ההצהרה החריגה של המפלגות החרדיות

ש"ס ויהדות התורה הבהירו שלא ישתפו פעולה עם יועצים חרדים שיעבדו בממשלה של בנט ולפיד. בכירים במפלגות החרדיות לכאן חדשות: "לא ניתן לזה לקרות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המפלגות החרדיות חתמו על הצהרה חריגה כי לא ישתפו פעולה עם יועצים חרדים שיעבדו עם משרדי ושרי הממשלה החדשה של נפתלי בנט ויאיר לפיד. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. בכירים במפלגות החרדיות אמרו לכאן חדשות: "זה שלא ניכנס לממשלה זה כבר מובן, כעת המאבק הוא לנטרל את היועצים החרדים שיעבדו עם בנט ולפיד ויעשו הפרד ומשול. לא ניתן לזה לקרות".

הגירוש מגן עדן | האזינו לפרק של "עוד יום"

במכתב עצמו נכתב: "לאור הקמת הממשלה, שחרטה על דגלה את רמיסת התורה וערכי היהדות, אנו החתומים מטה, חברי סיעות ש"ס ויהדות התורה, מתחייבים בזאת - לעבוד יחד בשיתוף פעולה מלא עבור שולחינו – גדולי התורה ומאורי הדור וציבור המצביעים הנאמן לה' ותורתו.

"נפעל כמיטב יכולתנו וכוחנו למלא שליחותנו מספסלי האופוזיציה. עם זאת, לא נשתף כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, עם כל יועץ חרדי שיעבוד עם משרדי ושרי הממשלה לטיפול בחברה החרדית, תוך ניסיון לתקוע טריז בחומת המאבק המשותף. לא נאפשר למקטרגים לסכסך ולהפריד בינינו באחיזת עיניים, תירוצים והסברים שונים, כביכול מטרתם היא דאגה לציבור יראי השם. נלחם יחד בכל האמצעים החוקים והפרלמנטריים העומדים לרשותנו למנוע מהממשלה להשלים את ימיה ולבצע את מטרותיה הנלוזות".

השר לשירותי דת מתן כהנא הגיב וצייץ בטוויטר: "‏שיח החרמות והנידויים גורם לחילול ה' נוראי. המשרד לשרותי דת יתן שרותים מעולים גם לציבור החרדי הנפלא. צר לי שהפוליטיקאים החרדים מביישים ציבור כל-כך יקר". 

מנכ"ל חדו"ש –לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב הגיב לדברים ואמר כי "חוצפת הפוליטיקאים החרדים כנראה אינה יודעת גבולות. מעולם, עד עכשיו, דורשי התמיכות מכספי המדינה לא הכתיבו לרשויות המדינה עם מי הם מוכנים לדבר. התשובה היחידה שראש הממשלה ושרי הממשלה צריכים להשיב לניסיון הסחיטה הנוכחי היא: עשו כרצונכם! אם ברצונכם לקבל כסף מהמדינה, רק אנחנו נקבע מי ייצג את המדינה לצורך זה, ואל תפחידו אותנו בבקשה". 

הפופולריים