בנט מינה דובר, ראש סגל ויועצת מדינית ללשכתו

בנט מינה דובר, ראש סגל ויועצת מדינית ללשכתו

מינויים ראשונים בלשכת ראש הממשלה: בנט מינה את טל גן צבי לראש הסגל, את דוברו בעבר מתן סידי לדובר ראש הממשלה ואת העיתונאית שמרית מאיר ליועצתו המדינית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה נפתלי בנט
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

מינויים ראשונים בלשכת בנט: ראש הממשלה הנכנס נפתלי בנט הודיע הערב (שלישי) על שורת מינויים ללשכתו. בראש הסגל של רה"מ יעמוד טל גן צבי. גן צבי, בן 40, מלווה את בנט מאז כניסתו לפוליטיקה, וכיהן כראש לשכתו כשהיה שר הכלכלה וכראש המטה שלו בתקופתו במשרד החינוך. בנוסף מינה את העיתונאית שמרית מאיר, ששימשה כפרשנית במספר כלי תקשורת, ליועצתו המדינית. כמו כן, מינה את יועץ התקשורת מתן סידי, בן 25 בלבד, ששימש כדובר שלו בעבר, לדובר ראש הממשלה.  

בהודעת המינוי נכתב בנוסף, כי ראש המל"ל והמזכיר הצבאי לראש הממשלה יישארו כרגע בתפקידם וכי מינויים נוספים, בהם מנכ"ל משרדו של ראש הממשלה, מזכיר הממשלה וראש מערך ההסברה הלאומי, יבוצעו בהמשך.

טל גן צבי, 40, ראש הסגל בלשכת רה"מ

שמרית מאיר, 41, היועצת המדינית של ראש הממשלה

מתן סידי, 25, דובר ראש הממשלה 

החקיקה הפרטית תוקפא

נשיאות הכנסת החליטה שב-30 הימים הקרובים, הכנסת לא תצביע על הצעות חקיקה שייזמו חברי הכנסת, הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. מטרת ההקפאה היא צמצום עימותים אפשריים בתוך ממשלת בנט-לפיד.

את היוזמה קידמו יו"ר הקואליציה עידית סילמן וסגנה בועז טופורובסקי. עוד הוחלט לצמצם את מספר החברים בוועדות הכנסת המרכזיות, כדי להקל על מצוקת כוח האדם של הקואליציה שסובלת מכך שהיא מונה 61 ח"כים בלבד ורבים מהם משמשים שרים וסגני שרים - ולכן מתקשה לאייש את הוועדות כנדרש. הקטנת מספר החברים בוועדה צפוי להקל על הקואליציה במאבקים הצפויים לה בוועדות הכנסת.

חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד הגיב למהלך וצייץ: "מה עושים כשמפחדים מהצעות חוק? לא מחוקקים.
‏מה עושים כשיש ערימה של שרים ונורווגי משודרג משודרג? מצמצמים את הרכב הועדות החשובות, ופוגעים בעבודת הכנסת. ‏לו הליכוד היה עושה את זה זעקות השבר היו נשמעות עד הפרלמנט של טורקיה". 

אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 שבקואליציה מקדמים חקיקה ולפיה אם תקציב המדינה לא יעבור במועדו בממשלת חילופים, הכנסת תתפזר רק אחרי חצי שנה ולא אחרי שלושה חודשים כמו בממשלה רגילה. גם את הצעה זו מקדמים הח"כים סילמן וטופורובסקי.

ההצעה כבר הוגשה ונועדה לתקציב המדינה השני שאמור לעבור לקראת סיום כהונתו של בנט כראש הממשלה. עוד נקבע בהצעת החוק שאם הכנסת תתפזר במועד ההוא בשל אי העברת תקציב - לפיד ישמש ראש ממשלת המעבר. מדובר בשינוי של חוק יסוד שמצריך את תמיכתם של 61 חברי כנסת.

דיכטר: אתמודד על ראשות הליכוד

ח"כ אבי דיכטר אמר היום בריאיון לאריה גולן שהוא מתכוון להתמודד על ראשות הליכוד, ומשם על ראשות הממשלה. דיכטר גם הגיב על פגישת החפיפה הקצרה שקיים אתמול ראש הממשלה לשעבר נתניהו עם מחליפו, נפתלי בנט, ואמר כי "קשה לומר שמפגש שנמשך חצי שעה הוא דבר מספק". דיכטר גם הביע התנגדות להקדמת הפריימריז בליכוד, יוזמה שמקדם יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו.

ח"כ אבי דיכטר. צילום: יונתן זינדל, פלאש90

בראיון לאריה גולן אמר דיכטר כי הייתה תחושה טובה יותר אילו כל טקסי החילופים במשרדי הממשלה, ובכלל זה משרד ראש הממשלה, היו מתקיימים באותו אופן. בריאיון לאותו משדר, אמר שר הבינוי הנכנס זאב אלקין שהאיחול של קודמו בתפקיד יעקב ליצמן שהממשלה תיפול הוא "עצוב", כי דבר זה יפגע בזוגות הצעירים שרוצים לקנות דירות. 

אלקין אמר שבשנתיים האחרונות מחירי הדיור חזרו לעלות בגלל "היעדר תקציב וחוסר תפקוד הממשלה".  הוא הוסיף שיש לטפל בכך בדחיפות: "אני מתכוון להשקיע את כל מה שאני יודע כדי שיעבור תקציב ושהממשלה תביא טיפה יציבות לאזרחי מדינת ישראל – מגיע להם".

השר זאב אלקין. צילום: יונתן זינדל, פלאש90

בנוגע לקידום החקיקה הימנית בממשלה הקרובה, אמר אלקין שהחלת הריבונות לא תקרה בשנים הקרובות, כי נתניהו התחייב על כך לממשל טראמפ. "תוכנית העבודה של הממשלה כוללת לא מעט דברים שתקווה חדשה כמפלגת ימין מאמינה בהם, למרות שלא השגנו כל מה שרצינו - כמו שבממשלות קודמות לא הצלחנו להשיג הכול", אמר. 

הפופולריים