בכירים בליכוד נגד נתניהו: לא להקדמת הפריימריז

בכירים בליכוד נגד נתניהו: לא להקדמת הפריימריז

ישראל כ"ץ, חיים כץ, ברקת, אדלשטיין וביטן מתנגדים לבקשת נתניהו • יו"ר הליכוד לראשי מפלגות הימין: "אפשר להפיל את הממשלה בתנאי שנפעל יחד ובמשמעת ברזל. אם נתכתש פנימה לא נשיג את זה. מבקש לירות מהנגמ"ש החוצה ולפגוע"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בנאום כיו"ר האופוזיציה מול סיעות האופוזיציה. 14.06.21
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הקרבות בליכוד: הסיעה הגדולה בכנסת נפרדה אתמול מן הממשלה לאחר 12 שנים וכבר מתעוררים בה המאבקים, כשבכירים במפלגה מתנגדים לבקשת יו"ר המפלגה, בנימין נתניהו, להקדים את הבחירות לראשות המפלגה. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (שני) כי ח"כ ישראל כ״ץ התבטא בעניין בשיחות סגורות ואמר: "אני מתכוון להתעקש על זה, הפריימריז לא יוקדם. לא נעסוק עכשיו במלחמות פנימיות, העניינים בתוך הליכוד יחכו". חוץ מכ״ץ, גם חיים כץ, יולי אדלשטיין, ניר ברקת, דוד ביטן ואחרים מתנגדים בתוקף להקדמת הבחירות הפנימיות.


יו"ר הליכוד בנימין נתניהו פתח היום את ישיבת ראשי האופוזיציה, שכללה את ראשי מפלגות הימין, אך לא את חברי הרשימה המשותפת. "אני רואה את נקודות התורפה בממשלה הזו", אמר נתניהו. "אפשר להפיל אותה בתנאי שנפעל יחד ובמשמעת ברזל. אם נתכתש פנימה לא נשיג את זה". ראש האופוזיציה ביקש מראשי הימין להניח בצד את המחלוקות ביניהם והוסיף: "הבקשה שלי היא לירות מהנגמ"ש החוצה ולפגוע. אם נרכז את המאמץ החוצה – נפיל אותם".

"אני שמח לראות את שותפינו הנאמנים לימין האמיתי", ציין. "יש לנו אופוזיציה חזקה שלא הייתה כדוגמתה. ממשלת ההונאה תיפול מהר כי מה שמאחד אותה זה שנאה, הדרה ושררה". מוקדם יותר הסתיימה פגישת החפיפה של נתניהו עם ראש הממשלה נפתלי בנט, שערכה כחצי שעה. בניגוד לחילופי הממשל שהתקיימו בעבר, לא נערך טקס חילופים רשמי בין השניים. 

יו"ר ש"ס אריה דרעי המשיך את דבריו של נתניהו בישיבה ואמר: "מרגע זה אין ביקורת בתוך הבית, זה רק מלכד אותם בחוץ. צריך להתרכז רק במטרה אחת – איך מפילים את הממשלה". דרעי הוסיף שעל האופוזיציה לתאם עמדות בנוגע לוועדות הכנסת. "שום דבר לא יעבור בקלות, יש לנו כוח חזק", הוא הוסיף. 

יו"ר יהדות התורה משה גפני הוסיף: "אדוני ראש הממשלה, שר הפנים - זה סתם זמני שהם השתלטו על זה, אנחנו הולכים להחזיר את זה. התקשורת לא הולכת לסיים את תפקידה, הם עדיין לא השיגו את מה שהם רצו – לפורר את גוש הימין והדתיים. זה הבית שלנו ואנחנו לא מתכוונים לשנות אותו".  

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', הדגיש כי "אם רוצים להחזיר לציבור את רוח הלחימה הוא חייב לראות אותנו יחד, חזית אחידה". עוד הוא הוסיף: " נגבש את המחנה הגדול שהוא רוב העם. אפשר לסרס ולטמטם את הדמוקרטיה, אבל אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן. נתזז להם את הצורה, ברוח גדולה ובאופטימיות". 

נתניהו סיכם את המפגש והודיע: "אפגש עם כל חברי סיעתי ואביא הצעה למרכז האופוזיציה. הוא יקבע את חלוקת הוועדות ויצטרך לדבר מול הצד השני. יש לנו יכולת להידבר ולהסכים". 

ח"כ ביטן: לא ניהלנו עם עבאס מו"מ, אלא שיחות

חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד אמר היום בכאן רשת ב שנתניהו אינו מעוניין לקיים את טקס החילופין עם נפתלי בנט משום שהוא לא רוצה להעניק לגיטימציה להתנהלותו של האיש. "בנט הכריז עם פתיחת המבצע בעזה שממשלת האחדות עם השמאל ירדה מהפרק, אבל המשיך לנהל בחשאי את המשא ומתן", אמר ביטן בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן. הוא הדגיש כי למרות ביקורתו הקשה של נתניהו על בנט, הוא מכיר בהיותו ראש הממשלה ולכן יערוך עמו חפיפה.

האזינו לריאיון עם ח"כ דוד ביטן בכאן רשת ב 

לפני הצהריים התקיים בבית הנשיא הצילום המסורתי של נשיא המדינה ראובן ריבלין עם חברי הממשלה החדשה. לאחר מכן עלה ראש הממשלה בנט לקברו של חברו מסיירת מטכ"ל, סגן אלוף עמנואל מורנו, שנפל במלחמת לבנון השנייה. בנט אמר: "בכל צומת חשוב בחיי אני חושב על חברי ואחי, עמנואל. תחושת המסירות, השליחות והנתינה של עמנואל למען העם והארץ מלוות אותנו תמיד". 

הפופולריים