ראש הממשלה בנט שוחח עם ביידן: "אתה חבר גדול של ישראל"

בנט שוחח עם ביידן: "אתה חבר גדול של ישראל"
לדברי נשיא ארה"ב, וושינגטון מחויבת במלואה לעבוד עם ממשלת ישראל החדשה" • גם קנצלר אוסטריה בירך: "נמשיך לעמוד לצד ישראל" • טרודו כתב: מצפה לעבוד עם בנט ולפיד • שר החוץ האמריקני בלינקן שוחח עם לפיד בטלפון והזמינו לוושינגטון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביידן ובנט
צילום: צילום: אי-פי

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ונשיא ארה"ב, ג׳ו ביידן, שוחחו הערב (ראשון) זמן קצר לאחר כניסתו של בנט לתפקיד. בנט הודה לנשיא ביידן על ברכותיו לרגל השבעת הממשלה החדשה, ועל מחויבותו ארוכת השנים למדינת ישראל וביטחונה. 

המנהיגים הדגישו את חשיבות הברית בין ישראל לארה"ב, כמו גם את מחויבותם לחיזוק הקשרים בין המדינות ולשמירה על ביטחונה של מדינת ישראל. מוקדם יותר ביידן בירך הערב (ראשון) את ראש הממשלה נפתלי בנט, את ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד ואת כל חברי הממשלה החדשה.

בהודעה שפרסם אמר ביידן כי הוא מצפה לעבוד עם בנט כדי לחזק את מערכת הקשרים ההדוקה והמתמשכת בין שתי המדינות. הוא ציין כי "לישראל אין חברה טובה יותר מארצות הברית, הקשר המאחד את עמנו הוא עדות לערכים המשותפים שלנו ולעשרות שנים של שיתוף פעולה הדוק. אנו ממשיכים לחזק את השותפות שלנו, ארצות הברית נותרת בלתי מעורערת בתמיכה בביטחון ישראל".

עוד כתב נשיא ארצות הברית ביידן כי הממשל שלו מחויב במלואו לעבוד עם ממשלת ישראל החדשה לקידום הביטחון, היציבות והשלום בעבור ישראלים, פלסטינים ואנשים בכל האזור. שר החוץ האמריקני בלינקן שוחח עם לפיד בטלפון והזמינו לוושינגטון.

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו בירך גם הוא את בנט ולפיד וכתב כי הוא מצפה לעבוד איתם ולחזק את הקשרים בין שתי המדינות בהתאוששות ממגפת קורונה, ובתחומי ההמסחר וההשקעות. טרודו מוסיף שארצו מחויבת לפתרון שתי המדינות, ותמשיך לקדם פתרון שיביא שלום וביטחון במזרח התיכון. בסיום הודעתו טרודו הודה לראש הממשלה לשעבר נתניהו על השותפות יקרת הערך לאורך השנים. 

קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, בירך גם הוא את בנט ולפיד ואמר כי הוא מצפה לעבוד איתם. "אוסטריה מחויבת לישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ותמשיך לעמוד לצידה", כתב קורץ בטוויטר. 

בהכנת הידיעה השתתפו: נתן גוטמן, עמיחי שטיין ואנטוניה ימין 

הפופולריים