נתניהו בנאום ראשון כיו"ר האופוזיציה המיועד: אין פלא שבאיראן חוגגים היום

נתניהו במליאה: אין פלא שבאיראן חוגגים היום

נתניהו מנה את הישגיו כראש ממשלה ותקף את בנט ולפיד: "אם המצביעים של בנט היו יודעים מה שהוא סגר עם לפיד עוד לפני הבחירות, הוא לא היה עובר את אחוז החסימה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בנאומו כראש אופוזיציה מיועד
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ממשלת בנט-לפיד: ראש הממשלה היוצא נשא היום (ראשון) במליאה את נאומו הראשון כראש האופוזיציה המיועד. בנאומו מנה נתניהו את הישגיו כראש ממשלה, ותקף את ראש הממשלה הנכנס נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי הנכנס יאיר לפיד.

"אני עומד כאן בשם מיליוני אזרחים שבחרו בדרך של זקיפות קומה ולא בדרך של הרכנת ראש. אני עומד כאן כשליח ציבור נבחר שלמעלה ממיליון ישראלים הצביעו לו", אמר נתניהו. "בכל תפקידיי הציבוריים, וכראש ממשלת ישראל במשך למעלה מ-15 שנים, היתה לי הזכות לפעול לילות כימים למען המדינה האהובה שלנו. יחד עם חבריי בליכוד הפכנו את ישראל לכוח עולמי ולמעצמה. עשינו זאת לא מתוך חולשה, אלא מתוך טיפוח עוצמה כלכלית. והעוצמה הביאה להישגים אדירים שלא היו כמוהם מעולם.

"בניגוד גמור לתחזית הנלעגת של השמאל, על בידוד מדיני וצונאמי מדיני, הטיפוח השיטתי הביא פריחה מדינית חסרת תקדים, כשמדינות רבות מחפשות את קרבתנו. גם בארץ כולכם רואים את השינוי".

נתניהו הוסיף: "ההישגים שלנו הפכו את ישראל ממדינת שוליים לכוח עולה בזירה העולמית. זאת הדרך שלנו, שלי ושל חבריי למחנה הלאומי, חבריי לימין האמיתי. אם נגזר עלינו להיות באופוזיציה - נעשה זאת בגו זקוף עד שנפיל את הממשלה המסוכנת הזאת.

"ממשלה שאינה מסוגלת להתייצב בעוצמה מול הקהילה הבין לאומית בנושאים שחורצים את גורלנו, אינה מסוגלת להנהיג את ישראל אפילו לא ליום אחד. גם באיראן מבינים את זה ואין פלא שהם חוגגים שם היום. הם יודעים שאלמלא המאמצים שהובלנו, כבר מזמן היה להם נשק כדי להשמיד אותנו. הם מבינים שמהיום תהיה בישראל ממשלה שתכנע לתכתיבי הקהילה הבין לאומית. אז יש לי מסר לטהרן - לאופוזיציה בישראל יהיה קול ברור וחזק. ויש לי עוד מסר בשבילם - נחזור בקרוב".

ראש האופוזיציה המיועד המשיך במתקפה נגד בנט: "אם המצביעים של בנט היו יודעים מה שהוא סגר עם לפיד עוד לפני הבחירות, הוא לא היה עובר את אחוז החסימה והוא גם לא היה נמצא איתנו היום בכנסת. בבחירות האחרונות ספירת הקולות היתה כשרה, אבל קבלת הקולות נעשתה בהונאה. בנט הוליך שוללאת בוחריו והביא את קולותיהם מימין לשמאל.

"הציבור לא ישכח את תרגיל ההונאה העצום הזה ויבוא עמו חשבון. התקשורת תבנה אותו ותלטף אותו, כי הם יודעים את האמת הפשוטה - בנט וחבריו הם פייק ימין".

הפופולריים