נתניהו לשרים בליכוד: העברת השלטון תעשה בצורה מסודרת לפי כל הכללים

נתניהו למקורביו: נעביר את השלטון בצורה מסודרת
מחר תערך ההשבעה, ובליכוד טוענים שאחרי שתושבע הממשלה, יעבירו את השלטון • בנט יצא נגד הפגנה המתקיימת בבלפור: "זה לא העת להפגנות ולפרובוקציות" • סגן השר יברקן להכול פוליטי: התקשרתי למחליפי יואב סגלוביץ' ואיחלתי לו הצלחה • פורסמו רשימות התפקידים של סיעות ימינה, תדווה חדשה, יש עתיד, העבודה וכחול לבן בממשלה • רם בלניקוב צפוי להתמנות למנכ"ל משרד האוצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לפיד ובנט בכנסת
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ערב השבעת הממשלה, למרות שראש הממשלה היוצא נתניהו עוד לא שוחח עם מחליפו נפתלי בנט לברכה או חפיפה, הוא אמר למקורביו: העברת השלטון תעשה בצורה מסודרת לפי כל הכללים. כך דווח היום בחדשות השבת בכאן 11. בתוך כך, אל מול הפגנות נגד נתניהו בבלפור, קרא בנט: "זה לא העת להפגנות ולפרובוקציות. אני קורא לנהוג בכבוד בנתניהו ובמשפחתו".

מהשוליים של הימין לראש ממשלה בקואליציה עם רע"ם: המהפך של בנט | צפו בכתבה

במשרד לביטחון פנים כן התבצעה שיחת חפיפה קצרה. סגן השר לביטחון הפנים גדי יברקן סיפר הערב (שבת) לאסף ליברמן בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11 שהתקשר למחליפו בתפקיד סגן השר ח"כ יואב סגלוביץ', ואיחל לו בהצלחה.

יברקן אמר בריאיון שברגע שתושבע הממשלה, אם תושבע, תתבצע העברת שלטון מסודרת גם מצד שאר שרי הממשלה היוצאת. "הממשלה הולכת להיות גם הממשלה שלי, של כל אזרחי המדינה. אני לא מסכים איתה, אני לא מקבל את כל התהליך שהם עשו, אבל בסוף אנחנו נמצאים במדינה דמוקרטית", אמר יברקן, והוסיף שינסה להפיל את הממשלה - באמצעים פרלמנטריים. 

הערב דווח כי היועצת המשפטית למשרד ראש הממשלה החליטה לקראת סוף השבוע האחרון כי החל מרגע השבעת ראש ממשלה חדש, המשרד יחדל לממן את הוצאות הכלכלה של נתניהו, לרבות רכישת מוצרי מזון, איפור וכביסה. מועד עזיבת מעון ראש הממשלה יידון בין לשכות בנט לנתניהו כמקובל.

בימינה הודיעו סופית על חלוקת התיקים בממשלה הבאה. משרד ההתיישבות יישאר בשלב הראשון בידיו של ראש הממשלה נפתלי בנט, עד להתקדמות במשא ומתן מול יו"ר הבית היהודי חגית משה. אביר קארה ישמש סגן שר במשרד ראש הממשלה. ח"כ עידית סילמן תהיה יו"ר הקואליציה, ח"כ ניר אורבך יהיה יו"ר ועדת הכנסת.

מי שצפוי להתמנות למנכ"ל משרד האוצר תחת השר הנכנס אביגדור ליברמן הוא רם בלניקוב - כיום מנכ"ל חברת נת"ע ובעבר הממונה על התקציבים באוצר. בלינקוב צפוי לקחת את התפקיד לנוכח החשיבות שהוא רואה בשיקום משרד האוצר אחרי כהונת נתניהו וכ"ץ. ראש אגף התקציבים באוצר צפוי להיות יוגב גרדוס, המשמש כיום כממלא מקום. גרדוס לקח חלק פעיל בגיבוש ההסכמים הקואליציוניים בכפר המכביה בשבועות האחרונים, דבר שחימם את היחסים בינו ובין שר האוצר המיועד אביגדור ליברמן.

חוק נורווגי במרצ: זנדברג והורוביץ יפנו מקום לרוזין ולסקי

מפלגת מרצ נערכת לכניסתה לממשלה, לראשונה אחרי 20 שנה באופוזיציה. היום הודיעו ששר הבריאות המיועד ניצן הורוביץ והשרה המיועדת להגנת הסביבה תמר זנדברג יפנו מקום בכנסת, במסגרת החוק הנורווגי. מי שיכנסו על חשבונם יהיו הח"כית לשעבר מיכל רוזין, ועורכת הדין גבי לסקי. 

20 שנות גלות | האזינו להסכת "עוד יום"

כמו כן הודיעו במרצ שח״כ יאיר גולן ישמש יו״ר ועדת עלייה, קליטה ותפוצות וכן יו״ר ועדת משנה בוועדת חוץ וביטחון וחבר בוועדת המשנה לעניינים חשאיים. ח״כ ראידה רינאווי זועבי תכהן כסגנית יו״ר הכנסת. ח״כ מוסי רז יהיה יו״ר הוועדה לעניין הקרן לאזרחי ישראל, שעוסקת בתמלוגי הגז. 

תקווה חדשה: כבר השבוע נפעיל את החוק הנורווגי

סיעת תקווה חדשה המונה שישה חברי כנסת תאייש ארבעה תפקידי שר בממשלה הבאה: גדעון סער יכהן כשר המשפטים, יפעת שאשא ביטון כשרת החינוך, יועז הנדל כשר התקשורת וזאב אלקין כשר הבינוי והשיכון, שר לענייני ירושלים ושר המקשר בין הממשלה לכנסת. 

לרשימה הצרה של חברי הכנסת מטעם המפלגה יצטרפו כבר השבוע מאיר יצחק הלוי וצבי האוזר, שייכנסו לכנסת באמצעות החוק הנורווגי. ח"כ שרן השכל תכהן כיו"ר סיעת תקווה חדשה. 

יש עתיד: סופית - מיקי לוי יכהן כיו"ר הכנסת, מאיר כהן ברווחה

מפלגת יש עתיד פרסמה הערב את רשימת התפקידים המלאה לכלל חברי סיעתה בממשלה ובכנסת. יאיר לפיד יכהן כשר חוץ וראש ממשלה חליפי, אורנה ברביבאי שרת הכלכלה, מאיר כהן שר הרווחה, קארין אלהרר תכהן כשרת האנרגיה, מירב כהן במשרד לשוויון חברתי, יואל רזבוזוב יהיה שר התיירות ואלעזר שטרן שר המודיעין. 

יו"ר הכנסת יהיה מיקי לוי. יואב סגלוביץ' יהיה סגן השר לביטחון הפנים. עידן רול יכהן כסגן שר החוץ. חברי המפלגה יעמדו בראשות שתי ועדות כנסת וכן ירכזו את הקואליציה בוועדת הכספים. לאחר חילופי ראשי הממשלה, יכהן בועז טופורובסקי כיו"ר הקואליציה. 

ברית האחים בדרך לבלפור | האזינו להסכת "עוד יום"

מפלגת העבודה: חבר הכנסת לשעבר נחמן שי ישמש כשר התפוצות

מפלגת העבודה הודיעה הערב על חלוקת התפקידים לחבריה בממשלה הקרובה. לצד המינויים של מרב מיכאלי לשרת התחבורה ועמר בר-לב למשרד לביטחון הפנים, ימונה הח"כ לשעבר נחמן שי לשר התפוצות, ולא ח"כ גלעד קריב, כפי שהיו שסברו.

ח״כ אמילי מואטי תכהן כיו"ר ועדת המשנה לענייני חוץ בוועדת חוץ וביטחון וכסגנית יו"ר הכנסת.  ח״כ גלעד קריב יכהן כיו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט.  ח״כ אפרת רייטן תכהן כיו"ר ועדת העבודה והרווחה.  ח"כ רם שפע יכהן כיו"ר סיעת העבודה ויו"ר הוועדה לסמים, אלכוהול והתמכרויות.  ח״כ אבתיסאם מראענה תכהן כיו"ר הוועדה לעובדים זרים.

כחול לבן: גנץ, תמנו-שטה, טרופר ופרקש-הכהן יישארו שרים

בכחול לבן החליטו: שרת החדשנות והמדע בממשלה החדשה תהיה ח"כ אורית פרקש הכהן. ח"כ אלון שוסטר מיועד לתפקיד סגן שר במשרד הביטחון, ואילו ח"כ מיכאל ביטון יכהן כיו"ר ועדת הכלכלה. המפלגה הודיעה הערב  על איוש תפקידים השרים בממשלת בנט-לפיד. 

בנוסף, בני גנץ יישאר כשר הביטחון, פנינו תמנו-שטה תישאר במשרד הקליטה וחילי טרופר ימשיך לכהן כשר התרבות והספורט. ח"כ איתן גינזבורג יכהן כיו"ר הסיעה וסגן יו"ר הכנסת. ח"כ יעל רון בן משה תכהן כיו"ר הוועדה לפניות הציבור. 

עמר בר-לב: "סומך על המפכ"ל ועל הלקחים שהפיק"

חבר הכנסת עמר בר־לב מהעבודה סבור שהכול סגור, ושלא יהיו הפתעות שימנעו את הצהרת האמונים של השרים. בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב, אמר היום חבר הכנסת בר-לב כי מדובר בממשלה מורכבת, וברור לכל הסיעות בקואליציה המיועדת שיהיה צריך לשמור על איזון עדין. בר-לב הביע תקווה שלפחות אחת מן המפלגות תצטרף לממשלה.

באשר למצעד הדגלים שצפוי להתקיים בירושלים ביום שלישי אמר בר-לב, שמיועד להתמנות לשר לביטחון-הפנים, כי הוא סומך על המפכ"ל רב-ניצב שבתאי ועל צמרת המשטרה שהפיקו לקחים מן האירועים הקודמים. לדבריו, ביום שני תתקיים הערכת מצב לקראת המצעד, ואם יהיו לו הערות - הוא יעלה אותן בדיון.

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת עמר בר-לב בכאן רשת ב

השר לשיתוף פעולה אזורי, אופיר אקוניס מהליכוד, אמר בריאיון לכאן רשת ב כי נראה שהצהרת האמונים של הממשלה החדשה מחר היא עניין סופי. לדבריו, עמיתיו והוא ניסו עד לימים האחרונים לסכל את הקמתה של הממשלה, שאותה הוא כינה "רעה". לדברי אקוניס "מדובר בממשלה שהוקמה בשקר, בכחש ובהפרת אמונים". הוא הוסיף כי הממשלה המיועדת "הוקמה בגניבת קולות, משום שנפתלי בנט התחייב לפני האומה שהוא לא יישב בממשלה בראשות יאיר לפיד ועם מפלגות שמאל".

הפופולריים