גנץ בכנס פעילי כחול לבן: "אני מקבל הצעות להיות ראש ממשלה כל יום - האחרונה לפני שעתיים"

גנץ: "אני מקבל הצעות להיות ראש ממשלה כל יום"

יש עתיד צפויה לחתום מחר עם ימינה ותקווה חדשה. התוכנית היא לפרסם את ההסכמים הקואליציוניים לציבור לפני שבת. המחלוקות שנותרו: סוגיית ההתיישבות הצעירה ודרישת גנץ לקבל סגן שר הביטחון • יותר מ-4,000 משתתפים ועלות של כ-700,000 שקל: ניר ברקת ארגן הפקה נוצצת ואמר - "זה לא הזמן לפריימריז"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום:

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר הערב (חמישי) בכנס פעילים של מפלגתו כי הוא מקבל הצעות להיות ראש ממשלה כל יום - ו"האחרונה הייתה לפני שעתיים כשהייתי בדרך לכאן". גנץ הוסיף כי הקריירה הפוליטית שלו חשובה לו, אך הבהיר: "מעניין אותי שיהיה שינוי לחיוב במדינה. אני מוכן לשלם מחירים, מה שחשוב זה לא העתיד הפוליטי שלי".

בכנס התייחס גנץ גם לנושאי דת ומדינה שייתכן כי הממשלה החדשה תעסוק בהם: "אנחנו רואים בישראל מדינה יהודית. צריכים להיות בה סממנים יהודים, אבל צריך להפריד את הדת מהפוליטיקה.

"אנחנו נעביר כמה שיותר סמכויות גיור לרבנים המקומיים שמכירים את התושבים. ראש הרשות המקומית יידע לנהל את זה ככל האפשר. המדינה תיתן שירותים כלליים. לא תיכנס לכשרות, לתחבורה. המדינה צריכה להרחיק את עצמה ככל האפשר מנושאים דתיים. אני נולדתי במושב שהתחיל כדתי, והיום יש בו אולי 20% דתיים, ועדיין אני לא נוסע ברכב ליד בית הכנסת, לא כי אסור לי, אלא כי אני מכבד. צריך לחיות כאן באופן של 'חיה ותן לחיות'".

בתוך כך, לקראת השבעת הממשלה ביום ראשון הקרוב, חתימת ההסכמים הקואליציוניים עם ימינה ותקווה חדשה צפויה להתקיים מחר בבוקר - כשהתוכנית היא לפרסם אותם לציבור לפני שבת. המחלוקות שנותרו: סוגיית ההתיישבות הצעירה ודרישת גנץ לקבל סגן שר הביטחון. כך פורסם היום ב"חדשות הערב" בכאן 11.

יחד עם זאת, נראה שהמחלוקת המרכזית שעיכבה את חתימת ההסכמים הקואליציוניים לקראת פתרון. גנץ וסער נפגשו אמש והסכימו כי יוקצו 50 פקחים ייעודיים לנושא הבניה בשטחי c, שיחידתם תהיה חלק מהמנהל האזרחי שכפוף למשרד הבטחון. עשרות מיליונים יוקצו לצורך כך.

בשעה האחרונה יש בתקווה חדשה מי שמבקשים שהסיכום לא ייכתב בהסכמים הקואליציוניים ולכן השיח נפתח מחדש, אבל בשני הצדדים אומרים שמדובר בשאלות טכניות וכי המחלוקת המהותית נפתרה. בנוסף, בחדרי המשא ומתן עדכנו כי המחלוקת בין איילת שקד למרב מיכאלי על תקציבי תחבורה ביהודה ושומרון נסגרה והושגו הסכמות.

ח"כ ניר ברקת: "זו לא העת לפריימריז מיותרים"

ח"כ ניר ברקת מהליכוד קיים הערב כנס תחת הכותרת "הצגת החזון למדינת ישראל חזקה ומתקדמת" בגני התערוכה בתל אביב. בנאומו אמר ברקת: "זו לא העת לפריימריז מיותרים, עלינו להתמקד באיחוד המחנה הלאומי מחדש וחזרת הליכוד לשלטון". בהפקה הנוצצת הושקעו כ-700 אלף שקלים והשתתפו בו יותר מ-4,000 איש. לכנס הגיעו גם ח"כ חיים כץ יו"ר מרכז הליכוד, יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר, ח"כ אבי דיכטר, ח"כ קטי שטרית, ח"כ גדי יברקן, ח״כ קרן ברק, ח״כ אתי עטיה וח"כ פטין מולא.

ברקת מתח ביקורת על ממשלת בנט-לפיד בפתיחת נאומו, ואמר: "זו ממשלה שקמה בחטא ומונעת משנאה ולא מאהבת הארץ והמדינה. אין לה חזון ואין לה דרך. הממשלה הזו לא תוכל לקדם את הערכים של המחנה הלאומי, זאת למרות הרוב הגדול בעם והרוב הגדול בכנסת של המחנה הלאומי. את ממשלת השיתוק חייבים להחליף, ומהר".

חבר הכנסת ברקת הוסיף: "רק ליכוד גדול ומאוחד יכול להוביל את המחנה הלאומי ולהביא הישגים משמעותיים, כפי שהביאה ממשלתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. זו לא העת למחלוקות פנימיות ולא העת לפריימריז מיותרים. עלינו להתלכד ולפעול ביחד להחזרת הליכוד לשלטון".

נחתם הסכם סופי בין יש עתיד ומרצ

מוקדם יותר היום, מפלגות מרצ ויש עתיד חתמו באופן סופי על הסכם סופי ביניהן. על פי ההסכם הצדדים מתחייבים לפעול בכל הכלים העומדים לרשותם כדי לקדם את זכויות הקהילה הגאה בישראל, לקדם תחבורה ציבורית בשבת ולבטל את חוק המרכולים.  על פי ההסכם לא תצורף לממשלה סיעה בלי הסכמת מרצ אך נפתלי בנט אינו מחויב לסעיף זה.

הפופולריים