בנט: נתניהו, שחרר את המדינה להמשיך הלאה

בנט: נתניהו, שחרר את המדינה להמשיך הלאה

יו"ר ימינה בהצהרה: "בשבועות האחרונים מופעלת מכונה אלימה על חברי כנסת מימינה ומתקווה חדשה. זה מבצע ממומן שמטרתו לשבור אותם, כדי שיערקו ויצביעו נגד הממשלה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט בנאום 30.5.2021
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר ימינה נפתלי בנט נשא הערב (ראשון) הצהרה לתקשורת והתייחס להסתה שמופעלת כלפי חברי מפלגתו. "בשבועות האחרונים מופעלת מכונה אלימה נגד חברי כנסת מימינה ותקווה חדשה", הוא אמר. "זה מבצע ממומן שמטרתו לשבור אותם, כדי שיערקו ויצביעו נגד הממשלה החדשה". יו"ר ימינה פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "תרפה. תשחרר את המדינה להמשיך הלאה".

בנט התייחס להצהרתו של ראש הממשלה היום וטען: "שמעתי אותו אומר 'אל תפחדו להיכנס בהם'. להיכנס בהם זה לעקוב יום שלם במכונית אחרי חברת כנסת, להפחיד את ילדיה בדרך לבית הספר, לאיים בפיטורים מהעבודה ולשלוח קללות ואיומים מכל עבר". 

בהמשך פנה יו"ר ימינה ליו"ר הכנסת יריב לוין וביקש ממנו לקבוע ליום רביעי הקרוב את ההצבעה על הקמת הממשלה. "אנו יודעים שנתניהו לוחץ עליך לעכב את ההצבעה", הוא טען. "זו אולי טובת נתניהו, אבל אתה יודע, יריב, זו לא טובת המדינה. יריב, נשבעת אמונים למדינה, ולא לאדם מסוים".

הבוקר פורסם בכאן חדשות שחברת הכנסת עידית סילמן מימינה פנתה לקצין הכנסת וביקשה להציב לה אבטחה אישית, בעקבות איומים שהיא סופגת ברשתות ובהודעות שנשלחות אליה. בהקלטה ששלחה בקבוצת הוואטסאפ של המפלגה בזמן נהיגה היא נשמעת אומרת: "יש מכונית שרודפת אחריי פה בכביש. הם יצאו מאחורי הבית שלי וממש עוקבים אחריי לדעתי לכל מקום שאלך". בתגובה לפרסום, הוצמדה אבטחה לסילמן ולחבר הכנסת ניר אורבך מימינה. 

ההקלטה ששלחה ח"כ סילמן 

הפופולריים