בימינה אופטימיים: אורבך לא יכשיל את הקמת הממשלה

אופטימיות בימינה: אורבך לא יכשיל את הממשלה

ברקע הסירוב של חברי יהדות התורה לגייס קהל חרדי להפגנות נגד הממשלה המתגבשת, בגוש בנט-לפיד העבירו מסר ליהדות התורה: נתחשב בצרכים שלכם, מעוניינים בשיח • ראש עיריית פתח תקווה, המקורב לנתניהו, קרא להפגין ליד ביתו של ח"כ אורבך, תושב העיר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר אורבך
צילום: צילום: אשלום ששוני, פלאש 90

המאמצים להקמת ממשלת בנט-לפיד: בימינה אופטימיים שח"כ ניר אורבך, חבר הסיעה, לא יכשיל את הקמת הממשלה - אלא יצביע בעדה, או יתפטר. מחר (ראשון) הוא צפוי לתת את החלטתו הרשמית. חברי הכנסת של ימינה ייפגשו מחר בשעות הבוקר שוב בביתו של יו"ר הסיעה נפתלי בנט, במטרה לחזק את הקשר. בד בבד, ברקע הסירוב של חברי יהדות התורה לגייס קהל חרדי להפגנות נגד הממשלה המתגבשת, בגוש בנט-לפיד העבירו לפני שבת מסר ליהדות התורה - נתחשב בצרכים שלכם, אנו מעוניינים בשיח.

עוד הערב, יו"ר הקואליציה זוהר מהליכוד אמר לאסף ליברמן בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11, כי הליכוד ממשיך במאמציו לסכל את הקמת קואליציית בנט-לפיד. לשאלה היכן מתמקד המאמץ למהלך השיב: "אנחנו לא מדברים על ג'ובים ושיריונים, אלא על ערכים. אנחנו מקווים שניר אורבך יילך על פי הערכים עליהם גדל בציונות הדתית - הוא צריך להתעשת ולא לתת יד לממשלה הזו, כי הממשלה תפגע בהתיישבות ובצרכי היום-יום של הציונות הדתית".


זוהר פירט על המהלך הרצוי: "אני חושב שגם עידית סילמן, שהיא אידיאולוגית ימנית, יכולה לעשות זאת, ויחד עם אורבך ועמיחי שיקלי יוכלו להתפצל ולהוות שליש סיעה עצמאית בכנסת. אחר כך הם יוכלו להשתלב איתנו בליכוד, מבלי לסכן את עתידם הפוליטי". על איילת שקד אמר: "היא הולכת מלא-מלא לממשלת השמאל הזאת, וזאת החלטה שהיא קיבלה אותה למרות המחיר העצום שהיא משלמת. כפי הנראה היא לא תוכל להיות חלק מהימין, אני לא רואה שאדם ימני יתמוך בה".

עוד בתוכנית הכול פוליטי אמרה ח"כ אבתיסאם מראענה ממפלגת העבודה כי: "הממשלה היא לא ממשלת החלומות שלי, אבל נכון לסיטואציה - אני לא חושבת שיש ברירה אחרת. הפערים עצומים, אך השאלות של ימין ושמאל הן לא הדבר הכי מהותי. אנחנו מקוות שנתניהו יזוז הצידה והממשלה תקום. הוא משאיר מדינה שלא מתנהלת". לצד זאת, ביום שני יתכנסו חברי ועידת מפלגת העבודה להצביע על כניסת המפלגה לממשלה.

בתוך כך, בצאת השבת צפויים להגיע מפגינים לביתו של ח"כ אורבך. הלחץ עליו נמשך כל עוד הוא לא הודיע באופן רשמי על החלטתו. ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, שלח אמש בכמה קבוצות וואטסאפ של תושבי העיר קריאה לצאת להפגין הערב מחוץ לביתו של חבר הכנסת אורבך. תושבים שנחשפו להודעה מחו על כך שראש העיר קורא להפגין מחוץ לביתו של תושב בשל דעות פוליטיות המנוגדות לשלו. גרינברג חבר ליכוד ומקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו.


בהודעה נכתב כי ״בנט וסער רצים ריצת אמוק להקים ממשלת שמאל והערבים עם מרצ-העבודה וכו'. כל מי שארץ ישראל, מדינת ישראל, הערכיים היהודיים והציוניים חשובים לו, כל מי שצה"ל יקר לליבו, כל מי שהזדעזע ממה שקרה כאן בשבועיים האחרונים עם כל הפורעים בתוך ישראל, חייב להתייצב במוצאי שבת. ברחוב זקן השומרים פינת אלכסנדרוני בשכונת הדר גנים. חייבים להתייצב ולשמור על עתיד המדינה על העתיד של כולנו. שתפו. תגיעו. תביאו אנשים. תגיעו עם דגלי ישראל למי שיש".

עו״ד אורי אהד, חבר האופוזיציה בפתח תקווה אמר בתגובה לכאן חדשות: ״רמי גרינברג הוא ביריון מתלהם ומסית חסר אחריות ושיקול דעת שרק מלבה שנאה ופילוג. הממשלה שהוא מסית נגדה מורכבת מכל עם ישראל ומאנשים שסיכנו את חייהם בשביל המדינה והיום, כשהוא אחוז פאניקה, גרינברג מעז להאשים אותם בחוסר ציונות או אהבת הארץ. ראש עיר יכול להחזיק בכל דעה פוליטית לגיטימית וגם להביע אותה, אבל חייב להיות דמות מלכדת מאחדת ומרגיעה ולא להתנהל כמו אחרון חמומי המוח. מדובר בחוסר אחריות ממדרגה ראשונה שעלול כמו שראינו לצערנו יותר מפעם אחת להסתיים בשפיכות דמים״.

מטעמו של ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, נמסר בתגובה: "מדובר בהמשך מחזור הידיעות השוליות שמתפרסמות בנושא. ראש העיר, הוא ראש עיר של כולם וניתן לראות זאת גם בפלטפורמות הפרסומיות השונות ובעשייה הניכרת בכל קצוות העיר. ראש העיר חבר במאות קבוצות וואטסאפ ופייסבוק והחומר המדובר הופץ רק בקבוצה ספציפית - הרלוונטית לפעילות שמתקיימת בנושא. כפי שהוכח, ראש העיר פועל מול כלל המגזרים ובכלל השכונות באופן שיוויוני הרואה רק את הצורך הקיים ולא מעבר. ייתכן שהתוצאות בשטח והעובדה כי קיימת הערכה כלפי ראש העיר מכלל המגזרים, מוציאה גורמים שונים משלוותם".

הפופולריים