לאחר מותו של עידו בן ה-5: פיקוד העורף ממליץ לעבות את חלונות הממ"דים בעוטף

פיקוד העורף ממליץ לעבות את חלונות הממ"ד בעוטף

ההמלצה מבוססת על ממצאי התחקיר על מותו של אביגל, שנפגע מרסיס שחדר את חלון הממ"ד הסגור. לפי ההנחיה, חלונות הממ"דים בבנייה הפרטית, ביישובי העוטף בטווח 7-0 ק"מ, יוחלפו לחלונות בעובי 32 מ"מ • ישראל תבקש מהפנטגון סיוע בחידוש מלאי כיפת ברזל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עידו אביגל ופגיעת הטיל בביתו בשדרות, 12.05.21
צילום: -

לאחר מותו של עידו אביגל בן ה-5: מפקד פיקוד העורף, האלוף אורי גורדין, ממליץ הערב (שלישי) לעבות את חלון הפלדה החיצוני בממ"דים בעוטף עזה. לפי ההמלצה, חלונות הממ"דים בבנייה הפרטית, ביישובי העוטף בטווח 7-0 קילומטרים, יוחלפו לחלונות בעובי 32 מ"מ.

ההמלצה מבוססת על ממצאי התחקיר השני שנערך בפיקוד על מותו של אביגל, שנפגע מרסיס שחדר את חלון הממ"ד הסגור. עוד נסמכת ההנחיה על דוח מודיעיני מעודכן שבוחן את יכולות אמצעי הלחימה המתפתחות של ארגוני הטרור. 

ישראל תבקש מהפנטגון סיוע בחידוש מלאי כיפת ברזל

אחרי מבצע "שומר החומות": ישראל תעביר לפנטגון בקשת סיוע לחידוש מלאי סוללות כיפת ברזל. הסנאטור הרפובליקני הבכיר לינדזי גרהאם אמר היום בריאיון לרשת "פוקס" שגובה בקשת הסיוע הוא מיליארד דולרים. עוד הוא הוסיף, בזמן ביקורו בארץ: "כשחמאס מנסה לפגוע בישראל, או שאיראן מאיימת על קיומה של מדינת היהודים - התגובה שלנו תהיה סיוע נוסף, וזה מתחיל בחידוש המלאי של סוללות כיפת ברזל".

גורם ישראלי הבהיר שמדובר בבקשה לחידוש טילי היירוט מסוג "טמיר" ובהקדמת משלוחי נשק שתוכננו כבר – כשהסכום הכולל שלה נמוך יותר ממיליארד דולר. עוד הוא ציין שהבקשה שתוצג תתמקד בסיוע ביטחוני, ולא תוצג דרישה כספית. שר הביטחון בני גנץ אמור להעביר את הבקשה בפגישתו מחר עם בכירים אמריקנים.  

מה גרם לביידן לדרוש הפסקת אש? | האזינו ל"עוד יום"

בהכנת הידיעה השתתפו גילי כהן ומתי ברנהרט

הפופולריים