פרסום ראשון: שקד דורשת את המקום של מיכאלי בוועדה לבחירת שופטים

התנאי של שקד: מקום בוועדה לבחירת שופטים

ח"כ מימינה בשיחה סגורה: בלי זה - לא תוקם ממשלה • רמת האיום על בנט ושקד עלתה, יו"ר ימינה קיבל רכב ממוגן. מול ביתם של השניים יוצבו שומרים • גנץ זעם על התדרוכים נגדו והמו"מ עוכב במשך שעות • דרעי שוקל להתפטר מהכנסת אם ש"ס תלך לאופוזיציה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד בהצהרה בכנסת, 26.05.21
צילום: צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

חדשות הערב בשידור חי

פרסום ראשון: חברת הכנסת איילת שקד אמרה בשיחה סגורה עם חברי ימינה שאם היא לא תקבל את המקום של יו"ר העבודה מירב מיכאלי בוועדה לבחירת שופטים - לא תקום ממשלה. דברים ברוח זו אמר גם יו"ר מרצ ניצן הורוביץ היום (שני), בחלק הסגור של ישיבת הסיעה. לדבריו, הוצג אולטימטום כזה מהצד של שקד. 

בד בבד, רמת האבטחה על שקד תוגברה אתמול לרמה חמש. יו"ר מפלגתה, נפתלי בנט כבר יומיים ברמת אבטחה זו (הרמה הגבוהה ביותר היא שש). מול ביתם של השניים יוצבו שומרים, בנט אף קיבל כלי רכב ממוגן. המשטרה תגברה מאתמול את הסיורים סביב בתיהם, ואף עוקבת אחרי פרסומים נגדם ברשתות החברתיות. 


יו"ר ש"ס דרעי: שוקל להתפטר מהכנסת אם נלך לאופוזיציה

יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע היום  שהוא שוקל להתפטר מהכנסת אם מפלגתו תלך לאופוזיציה. במקרה כזה, דרעי ימשיך לכהן כיו"ר ש"ס מחוץ לכנסת. בד בבד, המגעים להקמת ממשלת גוש מתנגדי נתניהו ממשיכים. חברת הכנסת איילת שקד מימינה ויו"ר רע"ם מנסור עבאס נפגשים בכנסת. 

"שמאלנים בוגדים" – ככה, בנט ושקד? | הזווית

ח"כ קרעי מהליכוד: "צריך לסגור את בג"ץ"

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד, התייחס לדברי נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בכנס לשכת עורכי הדין, ואמר: "אני חושב שצריך לסגור את בג"ץ. יש כאן כנסת נבחרת והיא זו שמחליטה בסוף. צריך להקים בית משפט לחוקה ולא לתת לקומץ שופטים לעשות ככל העולה על רוחם". את הדברים אמר בריאיון ליגאל גואטה וירון דקל בתוכנית בכאן רשת ב. 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ שלמה קרעי, בכאן רשת ב

ח"כ קרעי נשאל אם ייעץ לנתניהו לפעול כשטובת המדינה לנגד עיניו ולפרוש מהנהגת הליכוד, והשיב: " "טובת המדינה זה מה שהבוחרים אומרים בקלפי. גם הפעם נתניהו קיבל מספר מנדטים שווה לשלושת הטוענים לכתר יחד. שווה להגיד לצד השני תפסיקו להחרים - אתם מונעים רק משנאה". 

בנוגע לדברים קודמים שאמר בנוגע לכך שחברי כנסת צפויים לערוק מתקווה חדשה לליכוד, דבר שלא קרה, אמר קרעי כי "יש כאן הצעה שגדעון סער יושבע ראשון לראשות ממשלה. אין כאן סכנה שאולי לא תתקיים רוטציה. אנחנו לא רוצים בחירות חמישיות".

מוקדם יותר אמר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שבהסכם הקואליציוני יש עדיין הרבה מאוד מכשולים, וצריך למצוא פשרות חכמות. במענה לשאלת כאן חדשות, לפיד סירב להתחייב שההסכמים שכבר נסגרו עם מפלגות במשא ומתן לא ייפתחו מחדש עבור בנט וסער. צוותי יש עתיד, ימינה, תקווה חדשה וכחול לבן שבו ונועדו היום בניסיון לסיים את המשא ומתן הקואליציוני.

הפופולריים