אלמנתו של עמנואל מורנו: ממשלת בנט-לפיד - הדבר הנכון לעשות

מאיה מורנו: ממשלת בנט-לפיד - הדבר הנכון לעשות

אחרי ששמו של לוחם סיירת מטכ"ל שהיה לדמות מופת שורבב לסערה הפוליטית, התייחסה מאיה אוחנה-מורנו לדברים בריאיון לקרן נויבך. אחרי שהבהירה שאינה מדברת בשמו של בעלה, צידדה בהקמת ממשלת אחדות - "זו אופציה שמכילה בתוכה מגוון מאוד רחב של סגנונות בעם ישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: טל ישראל
צילום: צילום: טל ישראל

דמות המופת נקלעה לסערה הפוליטית: אחרי ששמו של לוחם סיירת מטכ"ל סא"ל עמנואל מורנו הוזכר כמי שלא היה מסכים עם צעדיו של חברו לנשק נפתלי בנט – התייחסה אלמנתו מאיה אוחנה מורנו למצב הפוליטי בריאיון עם קרן נויבך בכאן רשת ב, אך הבהירה: "אני לא מתיימרת לדבר בקולו של עמנואל. אני לא מהדהדת את קולו כי אני לא יודעת מה הוא היה אומר".

האזינו לריאיון המלא עם מאיה מורנו

אחרי ההבהרה חוותה אוחנה-מורנו את דעתה על המצב הפוליטי הנוכחי: "האופציה היחידה שקיימת היום זו ממשלת בנט-לפיד".היא הוסיפה ואמרה שממשלת בנט-לפיד "זו אופציה שמכילה בתוכה מגוון מאוד רחב של סגנונות בעם ישראל".

בין מורנו לבנט היו יחסים מאוד קרובים. בנט אף קרא לאחד מבניו על שם מורנו. אתמול בערב צייצה אוחנה-מורנו בטוויטר: "נפתלי ומתן. ימים קשים עוברים עלכם. מאמינה באחדות של העם שלנו. ובכוח שלכם לאחד". בנט הגיב לציוץ וכתב: "תודה מאיה יקרה".

שמו של מורנו הוזכר בימים האחרונים בשני פרסומים. לפי דיווח שפורסם אתמול, אחיו של מורנו, משה, התפרץ לחדרו בכנסת של ח"כ מתן כהנא מימינה, ואמר לו בכעס "אני רוצה שתגיד לי בפנים – זה מה שאחי חשב? לבגוד במדינה שלנו?". כהנא, יש לציין, לחם לצד מורנו בסיירת מטכ"ל.

"למשה יש לו את כל הזכויות לעשות את מה שהוא חושב שנכון בעיניו לעשות. צריך לשאול אותו". אמרה אוחנה מורנו בתגובה לידיעה. "אני יותר מדי שומעת את המילים בוגדת, בוגד, שמאלני, ימיני. אמאל'ה, מתי הגענו לזה".

עוד אתמול, פרסם פרשן חדשות 13 אבישי בן חיים תיעוד בו מדבר בנט על מורנו, ומכנה אותו בין היתר - מרוקאי קטן. "חשוב להבין: אלה גבולות הישראליות הקלאסית בתפיסה של בנט. המזרחים הם ילידים בשולי החברה הישראלית, שהוא בנט הנדיב אולי משתף אותם. כשבנט אמר כך על סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, בתודעתו עצמית האנטי מזרחית הוא אמר משהו נדיב על 'המרוקאי הקטן'' שמבחינתו בכלל לא היה אמור להיות בסיירת", כתב בן חיים.

"נפתלי תיאר את עמנואל כלוחם בצוות שלכאורה לא מצטיין בשום דבר. במה הוא הצטיין – בחיבור בין כולם. הוא היה הדבק של החבורה. בדברים הקטנים – בלקום לבשל כשהוא חוזר מניווטים. היה שם צוות של אנשים שהיו שונים אחד מהשני". אמר אוחנה מורנו, שציינה גם שבן חיים הוריד את הציוץ מאוחר יותר.

"אם הייתי אזרחית קטנה מהשורה הייתי מרשה לעצמי לדבר הרבה יותר", סיכמה את הריאיון אלמנתו של הלוחם שנפל. "אינני רוצה חורבן, אלא מדינה. הדרך היחידה היא להכיר בכך שיש אנשים שונים מאיתנו, ולהמשיך לבנות".

הפופולריים